Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz pakriksz #106 üzenetére

    Te is csak össze vissza puffogsz, minimális konkrétummal. Ráadásul egyoldalóan, saját szájízed szerint mutatod be a dolgokat.

    nyomtatókkal konkrétan kevesebb baj szokott lenni mint vindózon.

    "kevesebb baj szokott"
    Nekem Win-en sem szokott semmi baj lenni, mástól sem szoktam ilyet hallani.

    A dzsunka szar laptopok meg senkit sem érdekelnek (főleg mert a hulladék intel GPU miatt játszani alapból nem lehet rajtuk) és mert a laptopok olyan gyártói elcseszett drivereket használnak, aminél egy vindóz reinstallnál is imádkozni kell hogy minden jó legyen,

    Mi a francról beszélsz? Ez ökörség és megint egy pár hulladék HW alapján általánosítasz...
    Miért van az, hogy az én Dell E6510-esem meg régebbi FuSi S7110 (?)-em meg régebbi szintén márkás gépeim mindig tökéletesen működtek és jól ment bennük a VGA-is (persze már amennyire elvárható volt tőle)

    Na de melyik OS-en van komplett függőségkezelés, beírom a szoftverkeresőbe, kattintok, letölt beállít, függőségestül mindenestül? Hát igen linuxon.

    Azért van rajta, mert kell rá a Windowson meg még azért nincs mert egyelőre nem kellett rá. A Linuxon a rengeteg dinamikusan linkelt shared library szükségessé teszi, míg Windowson a szoftver vagy tartalmaz már mindent, vagy az installerbe beledrótoztak egy C++ redistributable-t, Directx installert (stb) és úgy megvan már minden. Istenem mennyit szoptam Linuxon a szar függőségekkel :W

    A win7 win8 ui váltás nem azért okoz gondot a szakembereknek mert nem találnak meg benne valamit, hanem mert szar, átláthatatlan a 8, és ami addig 3 kattintás volt, win 8-ban 10. Példának okádék a hálózati beállítások, amit xp-ben 1 kattintással el lehetett érni, win7-ben már 3-al, win8-ban meg bedobták jó mélyre

    XP-m már nincs, nem tudom leellenőrizni, de Win7-el hangulattól függően 0 vagy egy kattintás, erre varjál gombot:
    Win gomb -> gépel: net -> kurzormozgatóval kiválaszt: Network and Sharing Center -> Enter

    J.

Új hozzászólás Aktív témák