Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vincent_

    senior tag

    Ezek az adózás mintapéldájának kikiáltott taxisok mégis mennyi adót fizetnek be éves szinten a közösbe, hogy ekkora hőbörgést rendeznek? Éves szinten SZJA, ÁFA, üzemanyag jövedéki adói, stb. keretében, ezzel együtt a ténylegesen megtett km-kimutatással együtt szeretném ezeket látni (GPS-alapú követés által nem lenne egy nagy varázslat), a diszpécser által adott fuvarok vs. valós, adózott km-ek aránya, illetve a "levedlett" taxik sorsa is érdekelne (hova kerülnek, milyen km-óra állással). Abba ne is menjünk bele, hogy miként kell nullázni a napi fuvarokat, és ezt a visszaélést a mai napig miért nem ellenőrzi sem a NAV sem a BKK sem.

    Soha semmilyen módon nem láttam erről semmilyen kimutatást, csak egy "becslést", hogy ezzel "jól" lehet keresni, aztán meg jöttek az okosok, hogy dehogy lehet, ezért is "muszáj ügyeskedni". Van amúgy egy tippem ezekre (kb. a minimálbér SZJA-ja, ill. az "okosított PB-tankolás" miatt kb. 0 Ft jövedéki adó), de ezt majd az itteni 7 taxisból valaki jól megcáfolja. De ez a rész engem őszintén érdekelne, mert ezek nélkül így a taxisok többségét kb. ingyenélő csalókként tudom azonosítani, amit pl. az ilyen cikkek is csak megerősítenek.

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák