Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz sb #27 üzenetére

    Fogyasztói oldalról én nem látom azért ezeket a hatalmas előrelépéseket. 2006-ban jöttek a Pioneer Kuro-k, persze azok is horror áron, de képminőségben tulajdonképp (szignifikánsan) nem léptünk előre azóta. Ez 10 év.
    Sőt, jelenleg ott tartunk hogy még kilátásban sincs olyan opció, ami hozza a szintjüket a plazma kifuttatása óta. OLED-nél van remény, de mozgásmegjelenítésben az is elmarad. Mégis volt ugye fejlődés mert a kuro-k képminősége a Pana által a megfizethető kategóriában is elérhetővé vált.

    Személyes problémán hogy 260-ért megvettem az ST50-et, és még éves távlatokban sem nagyon látok reményt arra hogy 300k-s kategóriában olyan készüléket kapjak ami nem jelent valamiben visszalépést. Pedig 2-3 év múlva már lehet hogy megnő az igényem a cserére, vagy ha ne adj isten beadja a kulcsot bár ez remélem nem következik be sokáig.
    Nekem az előrelépést az jelenti hogy a nagyobb képátlók egyre olcsóbbak (ahogy ez volt az elmúlt években), tehát mondjuk egy 72"-os UHD, jó mozgóképfelbontással, kontraszttal. Nyilván most épeszű ember nem várja el hogy 72" bemenjen a bűvös félmilla alá, amikor 1,5 felett vannak inkább. De az előrelépés mégis az lenne hogy ugyanabból az értékből nagyobb és jobb képminőségű tv-t kapsz, nem az hogy a kiállításokon milyen prototípusokat demonstrálnak vagy mit ígérnek a jövőre nézve.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák