Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egy pár kérdés az "összeesküvés hívőkhöz":

    - Olyan nehéz elképzelni, hogy valamelyik gyártó épp azon idő tájt árasztotta el a piacot hibás akksikkal, mikor az MS kidobta a win7-et? Illetve hogy más beszállítótól kaptak hibás töltésvezérlő/diagnosztizáló áramköröket a notebook gyártók? Vagy hibás kód került néhány laptop BIOS-ába, ami az akksi kezelésével kapcsolatos?
    - Megtörténhetett egyidejűleg (adott pár hónapos időszakban) akár mindhárom? (Akár egymás függvényeként, hogy a hibás akksik tönkremenetelét utólag a töltésvezérlés változtatásával próbálták sikertelenül visszaszorítani?)

    És itt a hiba lehet az, hogy a tervezési élettartam töredéke alatt bekövetkezik a tényleges tönkremenetel - a felhasználás körülményeitől függetlenül, akkor is ha (linuxot futtató ;]) elemlámpában használják a cellákat, vagy akkor is, ha XP-s laptopban - (szennyezett alapanyag, hibás gyártósor, stb...), vagy az elektronika méri fel tévesen a szinteket (megint csak OS-től függetlenül)?

    - Ha az MS letagadhatja az állítólagos hibáit, miközben legszívesebben őt okolná mindenki, miért nehéz elhinni, hogy a felhasználók által név szerint nem is ismert gyártó majd előpattan a homályból, és közleményt ad ki, hogy "igen, mi basztuk el, minket kell szidni" (hátha csökken az adott beszállító népszerűsége a noteszgyártók közt is? minek kockázatatnák, ha passzivitásuk esetén mást akarnak épp meglincselni?)
    Ha Józsi hasában akarják megforgatni a kést a verőlegények (akit amúgy is szeretnek elővenni, ha balhé volt a környéken), odaállsz eléjük, hogy "Ne! Én voltam, aki tegnap részegen lehugyozta és összekarcolgatta a főnökötök kocsijának oldalát!"

    - Lehet-e, hogy néhány akksi fizikailag is tönkrement, némelyekben pedig csak az elektronika méri fel hibásan az állapotot, és a jól működő win 7 emiatt kikapcsolja a gépet, mikor riasztó jelzést kap?

    - Az érthető, hogy itt többféle hibát vesznek sokan egy kalap alá.
    A.) Mikor tényleg tönkrement a telep.
    B.) Mikor csak az elhasználódás mértéke miatt áll le a windows, de az akksi fizikai állapota vagy
    i.) hibátlan vagy
    ii.) gyakorlatilag ismeretlen. - Ez utóbbi a linuxal megy eset - egyelőre ki tudja meddig, lehet örökké, és a degradálás diagnózisa a hibás (akár az alkalmazott diagnosztikai eljárás elmélete is téves, akár hibás a mérőáramkör, vagy a BIOS kód), és lehet, hogy 1 hét, és zárlatos lesz a telep, mert nem áll le a linux...?

    Erre mindre lehet találni okokat, melyekhez még a Win 7 csak annyit tesz hozzá, hogy a kapott információk szerint cselekszik, és a legtöbb OS-től eltérően több ilyen adatot vesz figyelembe és/vagy óvatosabban reagál ezekre.
    Nyilvány, ha minden 2. notebook-akksi kombónál bugzana a degradációs diagnózis, akkor nem szabadna alkalmazni az OS-ben ezt az eljárást, de eddig csak random, elszigeteltebb esetekről hallani, nem tömeges, és reprodukálható eseményekről. (Pl. több azonos típusszámú, kb. egy időtájt legyártott laptop esetén mindegyik egyformán menne tönkre, kivéve, amin nem Win7 van, de amin igen, az szint mind bedöglik...)

    - Ha ép ésszel beláthatatlan, hogy a win7 mi módon lehetne befolyással a telep fizikai elhasználódására, akkor miért ezt a magyarázatot kell erőltetni, mikor létezik megannyi olyan verzió, ami a valóságban is megtörténhet, és logikusan végiggondolva valószínűbb is?

    És igen, RC1 óta Win7 van a laptopomon, a ~2 éves gép akksija 88%-os, de már újkorában sem érte el soha a tervezési töltöttséget, kb 91% körül mozgott már akkoriban is. (figyeltem egy darabig vásárlás után, hogy vajon hibás akksit fogtam-e ki, vagy mondjuk eleve soha nem érte el a tervezési értéket -ami tök normális dolog, ~10% szórás belefér, és a hőmérséklet sem ideális, stb.-, azt követően máig rá sem néztem, csak mikor fellebbentették ezt a "botrányt", és meglepődtem, hogy 2 év alatt gyakorlatilag változatlan.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák