Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    3D.

    Tetszik. Nagyon.
    Eleddig elég sok filmet néztem végig különböző technikájú 3D megoldással.
    Ezek közül a fantasztikus IMAX mozi nyújtotta lehetőséget ugye otthon nem tudom élvezni, így (költséghatékony) otthoni használatra marad a red-blue, és a green-magenta technikával készített 3D.

    Azt vettem észre, hogy a legkevésbé szemet, és agyat megterhelő filmek, nekem a green-magenta technikával készítettek voltak, a red-blue esetében volt színtorzulás a filmen, és azzal a szemüveggel végignézett filmek után volt a legnehezebb visszaállni a való világra.

    Szemüveg nélküli 3D-s képet/filmet még nem néztem, így arról nem tudok véleményt alkotni.

    Egyébként ha a hagyományos (azaz a kék-piros és/vagy zöld-magenta) szemüveges mozit választjuk otthon akkor érdemes egy normális, nem papírkeretes szemüveget beszerezni, mert nem csak kényelmesebb a hagyományos napszemüveg forma, de a színezett lencse is nagyobb, így kevésbé szűrődik be oldalról a "való világ"...
    Internetről már nagyon finom áron lehet venni (én pl Hongkong-ból hozattam, potom 1500 forintnak megfelelő fontért a két szemüveget)

    Aztán kíváncsi voltam, hogy útközben is tudom-e élvezni a 3D-s hatást, így a Vivaz-omra konvertáltam le az egyik idei Oscarra jelölt filmet (nem, végül nem az nyert sajna), és néztem meg azt tömegközlekedve. Nem, a szemüveg nem volt feltűnő, hiszen majdnem egy tökéletes napszemüveg...
    Élvezhető minőségben jött vissza a 3,2"-os kijelzőn is, így elégedettséggel nyugtáztam a kísérletet, és vállalom be mondjuk egy 3 órás vonatúton, azt, hogy nem laptoppal feszítek...

    A cikkben is szerepel, hogy egy idő után fárasztó is tud lenni. Igen, az.
    Még úgy is, hogy a két különböző szemüveghez tartozó filmet nézek meg egymás után.
    De még egy hosszabb film után is visszatérve a való világba olyan formában indulok meg előre, mint egy részeg srác a kocsmából.
    Bele se merek gondolni mi lesz csemetéinkkel mondjuk egy jópár órás 3D-s lanparty után...

    Elnézést, hogy ennyit írtam, de remélem pár embernek - pláne szülőnek - építő jellegű dolgot is tudtam említeni.

    üdvözlettel: mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák