Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz gyurkikrisz #8 üzenetére

    Nem én bélyegeztem meg, hanem a fb tette ezt saját magával. Persze kényelmesebb a struccpolitika mint észben tartani valójában miről is szól az egész Amerikából jött nagy "jótékony" szándék.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • jerry311

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #8 üzenetére

    Ha egy szolgáltatás ingyenes, akkor általában a felhasználó (vagy annak adatai, szokásai, egészségi állapota, stb.) a termék.
    Vajon mit mondana egy disznó az emberről míg tápot, vizet és szállást kapi? És a vágóhídon?

    Semmilyen jó szándék nincs abban, hogy nagy cégek internettel akarnak ellátni jelenleg elérhetetlen területeket, csak és kizárólag a várt bevétel számít, akkor is ha ez 10-20-30 éves befektetés.

  • rii

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #8 üzenetére

    senkinek nem a két szép szeméért fog az fb interenetet biztosítani.

    jószándék? a mai világban? és a fb-tól?
    ..... ez kőkemény üzleti vállalkozás, ami rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy emberek 100milliói cserélnek rajta információt ... egyszerűen terjeszkedni akar.

    a jószándékot tényleg nem internetszolgáltatába kellene ölni, mert szociális szinten az internet több a kárt okoz, mint a hasznot.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • aelod

    veterán

    válasz gyurkikrisz #28 üzenetére

    (#17) Ed3r_X_

    Akármi miatt igen. De most maradjunk az Fb-nél. Közvetlenül engem nem mert ésszel használom. Viszont vannak olyanok akiket rendszeresen ér sérelem. Mert az FB profiladataikkal visszaéltek. És nem nem törték fel a profilt hanem kiszolgáltatták az adatokat. Pont úgy mint egy könyvtárból ha kikölcsönöznél egy könyvet...

    (#28) gyurkikrisz
    Igen. Pont ezért tódul Európába a rengeteg "menekült" mert változtatni akar. Ingyen ebédért jönnek. Vagy épp küldik őket más céllal...

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • rii

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #28 üzenetére

    magyarországon már mióta van internet? és mégis hány hónap kell, mire egy munkanélküli munkát talál?

    amúgy meg: "hova törjenek ki?" mi az a nagy lehetőség, amit az internet kínál?

    jpbb esetben tételezzük fel. hogy 100-200 km-re van munka? és? hogy jut el oda?
    meg mért menne dolgozni, ha kap segélyt? (nem kell messzire menni, itthon is dívik ez a hozzáállás)

    az internet megváltani nem, csak megváltozatni fogja a világot

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • opr

    veterán

    válasz gyurkikrisz #32 üzenetére

    szerk: mindegy, inkább visszavonulót fújtam, mielőtt nagyon elmegyünk ebbe az irányba.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • aelod

    veterán

    válasz gyurkikrisz #32 üzenetére

    Az Iszlám Államnak annyi köze van az Iszlámhoz mint a lónak az ABChez.
    Csak meg kell nézni ki hozta létre az ISIS-t, vagy ha azt nem is akkor azt, hogy ki és mi ellen vív harcot az ISIS. Érdekes, hogy nem az USA és nem IZR. És ugye itt van a szabad kereskedelmi egyezmény is a napirenden. Nincsenek véletlenek.

    (#31) opr

    Mit hagyjunk? Azt, hogy fb adatok alapján szednek ki embereket a reptéren a külföldön a tömegből? Amihez az fb szolgáltatta az adatokat. Álomvilágban élsz. Vagy legalább is nagyon-nagyon naiv vagy.

    A zinternet meg majd elhozza az infrastruktúrá/ munkát nézetedhez annyit, hogy ez idehaza sem működik kis településeken. Szüleim falujában Vas megyében amióta van mikrohullámú internet gyakorlatilag semmi nem változott. Ugyan annyi a munkanélküli. Nincs beruházás. Nincs semmi.Ja de egy valami változott. Még több ingyenélő tezsvér van...Miért működne egy olyan országban ahol gyakorlatilag gazdaság sincsen?

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • rii

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #47 üzenetére

    nem hőbörgök
    csak pesszimista vagyok a fb szándékait illetően

    mikor itt átváltotta a timeline formára (két oszlop ) ...
    megkérdezett-e bárkit is? felkínált-e választási lehetőséget? nem.
    mindketőtt megtehette volna, de egyiket se tette meg.
    (a környezetemben senkinek se jött be, én is b.zmegoltam rendesen, mert nem tetszett)
    most meg netet akar oda, ahol még nincs.
    Vajon az emberek jóléte, vagy a saját érdekei mozgatják?
    Szerintem a fb komoly adatgyűjtési terület, de nem a fb-nak (én nem is azokra gondolok, akik a felszinen kaprásznak, fejvadászok, HR-esek), hanem akik a háttérből rákényszerítik a fb-ot, hogy szolgáltassa ki. Szerintem ez a legkomolyabb veszélye minden egyes oldalnak, ahol túl sok ember folytat túl sok kommunikációt. És lassan itt az egész világ már a fb alá kerül. ez jó lesz nekünk? még a társadalmi hatását sem ismerjük pontosan, mert még az a korosztály, akinek már nincs választási lehetősége (nem is láthatja milyen volt a világ okostelefon-df nélkül) még fel sem nőtt.

    (#50) opr: írod, hogy nincs vizük.
    Próbálj úgy internetezni, hogy ívóvized sincs.
    Az internet nem létszükséglet. Azt kiépítik.
    Ami meg kell a léthez, az meg nincs.
    Most mihez kedzenek ott az internettel, ahol a létszükséglet is gond?

    És akkor ne háborogjon az ember, mikor egy ilyet lát?

    Segélyt kap ezret, seggét kitörölheti vele, annyi haszna sincs.
    szerinted normális dolog internetet adni oda, ahol a segély is kevés?
    és az internet ebben hogy fog segíteni? hosszú távú megoldásokban gondolkodva. Akár 3-4 évben.

    a fb tényleg segíteni akar, vagy csak újabb user-ket gyűjteni?
    esetleg nem is ő akarja ezt, csak "megbeszélték" vele, hogy indítson egy ilyen programot, hogy mindenfelé lehessen figyelni az emberek kommunikációját?

    Én ezt nem tudom bizonyítani.
    ... és Te az ellkezőjét? (no offense)

    (nem vagyok összeesküvés párti, csak úgy látom kicsavarodott a világ.
    Azt hittem, hogy a II WW után észhez tér az emberiség, rájön, hogy fegyverrel semmit nem lehet megoldani. És csak generálják a feszültséget. Kontinenseken át. menekültek áradata, iszlám világ "hergelése", ukrajna) szerintem ezt magasabb szintek érdekeit szolgálja mind .... mint ahogy ez az internetes téma sem egy szamaritániánus tett ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • daczkó

    aktív tag

    válasz gyurkikrisz #85 üzenetére

    Magyarázd meg ezt a finneknek, észteknek, costa ricaiaknak vagy a németek 2018-as tervezetének. Ezt hívják fejlődésnek. Az internet alapjog, mert korlátlan információt jelent bárki számára, ennek megértéséhez át kellene lépni a jelen évszázadba.

    [ Szerkesztve ]

    /ignore wwenigma

  • rii

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #85 üzenetére

    mért .... szerinted nem luxus? filmeket lehúzni pár perc alatt, amiről régen álmodni se lehetett ... videokonferencia, ami csak a sci-fikben volt ... segítséget kérhetsz bármilyen témában ... a telefon felemelése nélkül (és emiatt telefonköltség nélkül) tudsz informálódni hivatalos ügyekben is ... bármiről ... könyvtár látogatása nélkül rózsametszést megtanulni ... nem kell kimenni 3 utcával odébb a matáv-os, 2 ft-os fülkéhez, hanem ingyen beszélhetsz, üzenhetsz bárkinek?

    szerinted ez nem egy luxuscikk?
    5-10-30 megabites internet ... azért mert számodra alap .. az nem jelenti azt, hogy nem luxuscikk, mint ahogy a texasi olajmágnásnak istálója van sportkocsikból ... a sportautó is luxuscikk ... de neki nem az ... csupán játékszer ...

    csak mi sem tekintünk rá luxusként... mert a fogyasztói társadalom égisze alatt behozták a mindennapi életünkbe, és ebben hatalmas pénz van. (az adóztatással kapcsolatban meg ott az volt a gáz, hogy voltaképp megint a jó öreg "keressünk egy területet, és egy okot, hogy pénzt kapjunk" hibás hozzáállás volt a gond, és hogy pénzt akartak onnan, amihez semmi közük ... meg már úgyis megadóztatták, hiszen a sárga csekkben benne van-volt-lesz az adó is ...)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák