Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #47 üzenetére

    nem hőbörgök
    csak pesszimista vagyok a fb szándékait illetően

    mikor itt átváltotta a timeline formára (két oszlop ) ...
    megkérdezett-e bárkit is? felkínált-e választási lehetőséget? nem.
    mindketőtt megtehette volna, de egyiket se tette meg.
    (a környezetemben senkinek se jött be, én is b.zmegoltam rendesen, mert nem tetszett)
    most meg netet akar oda, ahol még nincs.
    Vajon az emberek jóléte, vagy a saját érdekei mozgatják?
    Szerintem a fb komoly adatgyűjtési terület, de nem a fb-nak (én nem is azokra gondolok, akik a felszinen kaprásznak, fejvadászok, HR-esek), hanem akik a háttérből rákényszerítik a fb-ot, hogy szolgáltassa ki. Szerintem ez a legkomolyabb veszélye minden egyes oldalnak, ahol túl sok ember folytat túl sok kommunikációt. És lassan itt az egész világ már a fb alá kerül. ez jó lesz nekünk? még a társadalmi hatását sem ismerjük pontosan, mert még az a korosztály, akinek már nincs választási lehetősége (nem is láthatja milyen volt a világ okostelefon-df nélkül) még fel sem nőtt.

    (#50) opr: írod, hogy nincs vizük.
    Próbálj úgy internetezni, hogy ívóvized sincs.
    Az internet nem létszükséglet. Azt kiépítik.
    Ami meg kell a léthez, az meg nincs.
    Most mihez kedzenek ott az internettel, ahol a létszükséglet is gond?

    És akkor ne háborogjon az ember, mikor egy ilyet lát?

    Segélyt kap ezret, seggét kitörölheti vele, annyi haszna sincs.
    szerinted normális dolog internetet adni oda, ahol a segély is kevés?
    és az internet ebben hogy fog segíteni? hosszú távú megoldásokban gondolkodva. Akár 3-4 évben.

    a fb tényleg segíteni akar, vagy csak újabb user-ket gyűjteni?
    esetleg nem is ő akarja ezt, csak "megbeszélték" vele, hogy indítson egy ilyen programot, hogy mindenfelé lehessen figyelni az emberek kommunikációját?

    Én ezt nem tudom bizonyítani.
    ... és Te az ellkezőjét? (no offense)

    (nem vagyok összeesküvés párti, csak úgy látom kicsavarodott a világ.
    Azt hittem, hogy a II WW után észhez tér az emberiség, rájön, hogy fegyverrel semmit nem lehet megoldani. És csak generálják a feszültséget. Kontinenseken át. menekültek áradata, iszlám világ "hergelése", ukrajna) szerintem ezt magasabb szintek érdekeit szolgálja mind .... mint ahogy ez az internetes téma sem egy szamaritániánus tett ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák