Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #32188 üzenetére

    Önmagában én sem törnék pálcát előre az AMD feje fölött, volt már AMD-alapú gépem nem egy, egyikkel sem volt bajom, abszolút nem melegedett jobban, mint az akkori Intel-ek - igaz, az egyik legjobb akkor elérhető Zalman-t pakoltam rá. Teljesítményt tekintve pláne nem volt gondom - nem azt mondom, az Intel akkoriban is gyorsabb volt, de bőven elég volt akkoriban az AMD által nyújtott teljesítmény. De majd meglátjuk, alapvetően én is azt mondom, hogy célhardver lesz, amit lehet durván optimalizálni. A Cell-lel sem a teljesítményhiány a probléma, hanem a nehéz programozhatóság, illetve ugye a mellette levő csökevényes GPU, aminek a szerepét szokszor a Cell kénytelen átvenni, ami miatt viszont csökken a benne levő potenciál is.

    A visszafelé-kompatibilitás meg nem oldhatóságát meg sajnos könnyű belátni, ez valahol már akkor látható volt, amikor a Sony hivatalosan is bejelentette, hogy szakít a Cell-architektúrával, amit sajnos nem lehet egy chipbe beleintegrálni, mint ahogy azt a PS2-vel tették az első PS3 variánsok esetében tették.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák