Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khalox

    őstag

    HW::
    Író: Pioneer DVR-109 80-eres IDE-kábelen slave egy master rack mellett.
    Firmware: 1.58 (elvileg a legfrissebb)
    Lemez: Verbatim DVD+R 16x MediaID: MCC 004 (a sokszázadik)

    SW:
    Opr.: WinXpSP2
    Nero: 6.6.0.15 (bevált, ezért nem cseréltem/frissítettem)

    Jelenség: UDF fájlrendszert választva két állományt írtam fel: egy ~3GB-osat, meg egy kb. másfelest 6x sebességgel (ráérünk). Nero nekifut... caching started, finished, completed. Majd Generating blabla compatibility borders, ezután rögtön Invalid Block Adress hiba. Az írás leáll.

    Mivel látszólag semmit nem írt a lemezre, ezért egy újraindítás és némi fejvakarás után megpróbáltam még egyszer ugyanazzal a lemezzel... és jön a meglepetés: szépen felismeri, igaz, hogy egyetlen módot csak, UDF-et és azt is csak 4x-es írási sebességgel, semmi mással (1x, 2x, 8x, 12x, 16x) (az író 8x-os). Mondom, OK. Ez is több, mint amire számítottam, lássuk mi lesz.

    És szépen megírta elejétől a végéig.
    Az eredmény: DVDInfoPro szerint v1.02 UDF lemez, visszaolvastam, minden OK. SpeedTest is lefutott a szokásos görbékkel. Látszólag az írás sikeres, de másik olvasóval nem tudtam kipróbálni, de nagyobb összeget mernék rátenni, hogy ott is jó.

    Kérdések:
    - Én eddig azt hittem, hogyha egy (nem RW) lemez el van rontva, akkor az el van rontva... miért működik?

    - A hibajelenséget mi okozhatta? Közvetlen előtte megírtam egy sima ISO/Joliet lemezt gond nélkül ugyanilyen médiára. Az írónak ez volt a 499. megírt lemeze a LOG-om szerint, de lehet, hogy inkább több.lesz az (néha feledékeny vagyok :D).

    - Bár a lemezek médiakódja UA, a korábbi 16x-os verbatimokhoz képest más a kinézete a lemeznek is meg a csomagolásnak is (kék VS. lila csíkos, asszem "pearl" verzió(?)).

    - Kezd-e elfáradni az író (van egy másik a polcon, vadi új), vagy csak kifoghattam a hengerből egy béna lemezt?

    A válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák