Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nabuk

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kis segitséget szeretnék kérni.

    Rendeltem Amerikából táplálékkiegészítőket. A rendelés értéke 312 USD volt. kedvezménnyel együtt. Utólag jóváírtak 66 USD postai költséget is, tekintettel arra, hogy black friday alkalmával rendeltem, és a rendszerük nem tudta kezelni a külföldről beérkező rendeléseket.
    A magyar postától megérkezett a levél, amelyben kérték, hogy emailben küldjem el a vámoláshoz szükséges dokumentumokat. Ezt meg is tettem, illetve küldtem számlakivonatokat, emailmásolatokat stb. amiben elmagyarázom, hogy az eredeti számlán szereplő tételek közül egy termék nem volt elérhető, és a postai költséget is jóváírták, ennek megfelelően 261 USD érték után kell kifizetnem a vámilletéket és Áfát. Kértem a postát, hogy amennyiben bármi kérdésük van, vagy nem tudják az említett érték alapján vámkezelni a csomagot, keressenek emailben vagy telefonon.

    Idén érkezte egy értesítés, hogy csomagomat átvehetem 31600 Ft érték kifizetése után az 1 bázison. Voltam ott, próbáltam betekintés nyerni a dokumentumokba, hogy lássam, milyen érték után került kiszámolásra az a 31600 Ft érték. A posta ezt megtagadta, azt mondták, hogy vagy átveszem a csomagot, vagy írjak az ugyfelszolgalat@posta.hu címre.
    A csomagot nem vettem át, mert meglátásom szerint ezzel elfogadom a vámolást és utólagosan nem élhetek panasszal, nem vámoltathatom újra a küldeményt.

    Írtam az ugyfelszolgálat@posta.hu címre, ahol kertem, hogy jelezzek az 1 bázisnak, hogy a csomagot ne küldjék vissza a feladónak, mert az ügy tisztázása után szándékomban áll átvenni a csomagot, és kértem, hogy részletezzék, milyen összeg után került kiszámolásra a vámilleték ill. ÁFA. 2 nap után a telefonos ügyfélszolgálat tájékoztatott, hogy rossz címre írtam, és írjak ismét a postaimport@posta.hu címre. Ezt meg is tettem, de még válasz nem érkezett.

    A kérdésem az, hogy mit tehetek? A csomagot nem szeretném átvenni mindaddig, amíg nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen összeg után kell fizetnem.
    Tudom, hogy törvény szerint szállítási költséget is beleszámolják, de esetemben ez jóváírásra került. ezt alá tudom támasztani banki kivonattal, illetve a cégtől kapott email megerősítéssel is.

Új hozzászólás Aktív témák