Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • realist

    őstag

    Ebay-en vásároltam. Franciaországból várok egy kis méretű csomagot.

    A franciák nyomkövetés szerint 03.16.-án elhagyta az országot.
    A királyi posta szerint 03.16.-án: "Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra"

    Reálisan mikor számíthatok a csomagra vagy legalább frissítésre a királyi posta részéről?

  • realist

    őstag

    válasz realist #10981 üzenetére

    A nyom követhető, de nem ajánlott levél küldeményem lekérdezhető története (Franciaországból ebay-es rendelés):

    2021.03.10. | 15:48 Felvétel, Felvétel a feladótól
    2021.03.16. | 06:10 Szállítás, Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
    2021.04.19. | 06:59 Kézbesítés, A küldemény nem kézbesíthető (nem kereste) Budapest - xxxxxxx posta

    Azaz mint látható meg sem próbálták kihozni és nem is értesítettek...
    - 04.19 de. egyből reklamálok a visszaküldő postánál, kedvesek a központi e-mail címre írjak levelet. Még lehet, hogy meg tudják állítani a visszaküldést.
    - 04.21 de. semmi válasz felhívom Őket (központi szám). Kedvesek, felveszik az adataimat. Lehet, hogy visszatudják fordítani hozzám, de nem ígérik. A kollégák nagyon leterheltek. Még min 1 hét mire ez kiderül, figyeljem a státuszát a csomagnak. Ha el is tudom érni akkor max a postán vehetem át.
    - 04.21 du. válasz levelet kapok. Idézem:
    "A küldemény visszafordítása iránt intézkedtünk, mely nem garantált szolgáltatásunk.
    Amennyiben sikeresen vissza tudjuk fordítani a kézbesítő posta felé, az ismételt kézbesítés díja levél esetén 1115Ft, csomag esetén 1590 Ft."

    Teljesen szürreális. Ilyenkor mit lehet tenni?
    - Ha meg is kapom még én fizessek amikor meg sem próbálták kiszállítani a csomagot?
    - Ha nem kapom meg akkor ehhez a történethez mit szól vajon egy ebay-en lévő kereskedő vagy a paypal, hozzá juthatok a pénzemhez (ami egy bő 20as...)?

    [ Szerkesztve ]

  • realist

    őstag

    Hellyhansen.com-on rendelt csomag visszaküldésével van problémám.
    A kiszállítást Hollandiából a DHL végezte. 90 napon belül ingyenesen lehet visszaküldeni a csomagban lévő return label-el.
    Probléma a következő:
    Nem küldtek a csomaggal return labelt. Ezt megkértem e-mailen, elküldték. Leírás szerint ráragasztom irány post office, ingyen feladom és boldogság. Return label-en van 2 vonalkód (formátumok: RMA-xx0000xxxxx-1; Cycleon (00) 0 xx00 000x xxxx xxxx x). MPL Cycleon-East Gate Bus Park-ba menne.

    Postán közölték a következőket:
    - ilyen vonalkódokat nem tudnak beolvasni
    - csak ő általuk adott vonalkóddal tudom feladni fizetősen és a kapott return labelt (aminek mindenképpen szerepelni kell rajta...) leragasztják
    - hiába szerepel rajta a következő: "Inverz üzleti csomag CYCLEON B.V." nem is lehetne ingyenes, mivel a vonalkód nem jó és a Hellyhansen nem szerződött partner a postával
    - végezetül: az eredeti return labelen egy kis méretű kivágandó" Feladói Bizonylat" rész szerepelt. Ennek kicsi a méretet nem tudja betenni a gépbe így igazolást se tudna kiállítani. :D

    Felhívtam a DHL-t, hátha velük kellene visszaküldeni, de a vonalkód formátum alapján nem hozzájuk tartozó csomag.

    Van valakinek ötlete, hogy mi lenne az üdvözítő módszer? :F

    kösz!

Új hozzászólás Aktív témák