Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kr:sz

    tag

    válasz xy.zsolt #10971 üzenetére

    Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a vámkezelés is gyorsan lezajlott eddig. (pár nap, miután megküldtem a kellő infókat a vámnak)

    Július 1-től lesz egy következő lépcső ebben EU-s szinten, nem? Onnantól minden EU-n kívüli országból érkező csomag vám vagy áfa (esetleg mindkettő) köteles lesz sajnos.

    "Az új szabályozás kiegyenlítettebbé teszi a versenyt az uniós és a nem uniós vállalkozások között. Eszerint az év közepétől a harmadik országból (azaz az Európai Unión kívülről) érkező minden termék után áfát kell fizetni, függetlenül annak értékétől. A 150 euró alatti áruk továbbra is vámmentesek maradnak, az alkoholtartalmú termékeket, a parfümöket és a kölnivizeket, továbbá a dohányt és a dohánytermékeket kivéve. Az Európai Unióba érkező árutartalmú küldeményekre minden esetben vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani.

    2021. július 1-je előtt az áfamentesség azokra a termékekre vonatkozik, amelyek szabad forgalomba bocsátását eddig az időpontig kezdeményezik a vámhatóságnál. A július 1-jéig megrendelt, illetve ezen a napon vagy ezt követően az EU vámhatárára érkező csomagokra, amelyeket ekkor jelentenek be szabad forgalomba bocsátásra, az új szabályok szerint vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani és áfát kell fizetni."

    Bővebben itt olvastam: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák