Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95092224

    törölt tag

    válasz Szirty #901 üzenetére

    Szirty:

    Elárulom, miért kérdeztem. Van egy project, ami tervezet szintjén elkészült (kész kapcsrajz, kész firmware folyamatábra, de még nincs sorozatgyártásban). Kicsit csücsül, ahogy az lenni szokott ("elküldtük a központba...", bla-bla-bla). Annyi a móka, hogy amíg csücsül, addig még faraghatok rajta elektronikai oldalon.

    Összefoglalva egy ethernetes jelvezeték konverter lesz. Fő szempont az volt, hogy olcsó legyen (áfás áron 20 rugó alatt marad). Második szempont az volt, hogy semmiféle kevert ismeretet ne követeljen meg a felhasználása. Szét kellett választani, hogy a PLC-t is, és a számítógépet is csak a saját szakija programozza, és egymás munkájához ne kelljen érteniük.

    Szóval amin jár az agyam, hogy kifelejtettem-e valamit a listáról, amire még gondolhatnék, és ami sokat segítene majd a jövőben, hogy könnyebb legyen egy elkészített eszköznek piacot bővíteni.

    Régi PLC-knél azt alapértelmezettnek vettem, hogy ha "ködösítetten" van csak ledokumentálva valami (vagy egyáltalán nincs), akkor kell a saját szakija a PLC-nek, aki elektronikailag ismeri. Ha az az ember is elveszett már, akkor az egész munkagép egyébként is kuka, mert épp csak egyszer meghibásodik, és úgysem fogja megjavítani senki.

    Amikre eddig gondoltam:

    -Érzékelni tud feszültség impulzust 5V..30V tartományban alacsony áram terheléssel (ebben a tartományban van meg a worst case méretezés).
    -Vannak fogyasztás mérő órák, azoknál tipikusan opencollector impulzusok vannak, azokat tudni fogom megszámlálni.
    -Felhasználható lesz akár épületgépészetben 24V-os mágneskapcsolók behúzására is, ha valakinek arra fog kelleni.

    Ha akad valami tipped, mire lenne még jó gondolni, hálás köszönetem minden tapasztalt tanácsodért.

    Ja igen, a célpiacok sorában nyilván nem szerepel majd az a cég, ahol egyben kipengetnek 100milcsit, és a legújabb PLC-ket fogják kompletten teleszórni modbus/ethernet konverterekkel, plussz a kész szoftver rendszert is egészben megveszik hozzá. Az a cég nem tud célpont lenni. De ugye nem csak ilyen cég van Magyarországon.

Új hozzászólás Aktív témák