Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghummmy

    csendes tag

    válasz Szirty #3490 üzenetére

    :) Így akármelyik irányban kell elindulnom a további utamon, biztosan lesz aki tud segíteni. :)

    Jelenlegi ismereteim az Omron PLC-k és azok programozása. Természetesen nem túl magas szinten. :) Talán annyit lehetne mondani rám, hogy Ígéretes Kezdő. :)) Leginkább azért mert érdekel ez az irányzat (mármint a plc programozás).

    Az első kérdésem rögtön meg is tenném egy kis körítéssel az érthetőség kedvéért.

    Mi a véleményetek arról, hogy úgy szeretnék megoldani egy olyan feladatot ami azt foglalja magában, hogy a melóhelyemen lévő gépeket egy rendszerbe kötném azzal a céllal, hogy egyrészt (1) a karbantartás menetét egyszerűsítsem (ez volt a szakdolgozatom témája is). Valamint a vezérkar szeretné ehhez hozzácsatolni azt, hogy (2) ők a saját PC-ről láthassák, hogy mikor melyik gép miért áll esetleg.
    1-ez részben megtervezve, a bíráló és a záróvizsga vizsgáztatói szerint frankó és kivitelezhető.
    Lényegében 1 PLC kap x számú gépről referencia jelet. Ez alapján a plc figyeli az üzemórát és a karbantartók számára egy terminálra továbbítja, hogy éppen milyen aktuális karbantartási feladat jelentkezett. (ez nagyon tömören ennyi)
    2-A vezér szeretné ha tudná, hogy melyik gép mikor megy vagy nem megy és miért. Erre én ráfejelnék annyit, hogy ugyanígy akkor egy pc-n vagy terminál-on a karbantartók is lássák azt, hogy éppen mit csinálnak a gépek (üzemel, nem üzemel, hiba miatt nem üzemel, milyen hiba miatt).
    A gépek nagy része 10-30 év közötti. Minimálisan automatizáltak. Viszont minden gépben van hőkioldó (1 vagy több a gép bonyolultságától függően). Ezek segítségével véleményem szerint (mármint ezekre csatolt segéd érintkezőkkel), oldanám meg a PLC-re juttatandó jeleket. Lényegében lenne egy főjel ami a gép indításakor indul, valamint az egyes hőkioldók szakításakor mellék jeleket biztosítanának a PLC felé.
    Itt találkoztam olyan problémával, hogy már használatban van a segédérintkező fázis figyelésre. Így ott már nem tudom a 24V-ot használni. Mivel én mechanikai irányzaton kezdtem a tanulást annak idején, ezért én ezeket az elektromos dolgokat nem nagyon vágom. Nézegettem, hogy esetleg dupla segéd érintkező van-e, de nem nagyon találtam. Olyan hőkioldót láttam a gépeinkben amin kétoldalt is van ilyen segédé., egy szakító, és egy záró résszel. Viszont aminél a probléma fellépett, ott ez pont nem oldható meg. Esetleges megoldás lehet egy relé beiktatása, vagy a hőkioldó cseréje 2 segédé-sre?

    Szeretném kikérni a véleményeteket erről, valamint arról, hogy esetleg más egyszerűbb megoldással ugyanezt meg tudnám-e oldani.
    A gépek száma 60-70 körül van, valamint én szeretném a légfüggönyöket, elszívókat illetve a batériák ventilátorait is a rendszerbe venni. Ez viszont más 150 körüli létszám lenne. Ezzel a PLC-re simán 200 fölötti bemenet lesz. Esetleg az megoldható, hogy több jel érkezzen 1 bemenetre különböző jelszintekkel? PL 23,5V-24,5V között 10 elkülönülő jelszint? (ez lehet hülyeség)
    Az még messze sincs meghatározva, hogy milyen PLC típus lenne (sajna az ár nagyon döntő lesz)
    Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Új hozzászólás Aktív témák