Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz sörösló #1938 üzenetére

    Üdv sörösló!

    "Ha nincs ott a gépen a régebbi verzió, ott állok megfőve."

    Nos igen. Én a múltkor egy műanyag megmunkáló géphez mentem ki (60km-re kb), azt mondták S7 van benne (azt már persze nem, hogy milyen S7).
    Amikor kinyitottam a szekrényt, persze hogy egy S5 köszönt vissza. Persze hogy nem vittem az USB-s S5 kábelt. Persze volt nálam egy USB-TS232 átalakító, a helyszínen pedig tudtak adni egy RS232-es S5 kábelt.
    Kell-e mondanom, hogy USB/RS232 átalakítóval az S5 kábel nem működik? (kompatibilitás rox).

    De ha már RS232.... Annak is szoktam igen örülni, hogy win alatt van egy tonnányi virtuális soros port. Bluetooth adapter: COM1-CPM16. Van egy beépített hagyományos modem, COM17, egy HSPA modem, COM18. Használunk SEW szervókhoz interfészt, az COM19 lesz. van egy USB-s nyomtató, az realizál egy COM20-at. Ha bedugom az USB/RS232 átalakítót, az meg lesz COM21. A programban, amivel ezt a soros portot használni szeretném, meg be lehet állítani COM1-COM4-ig a portokat és kész. COM21-et nem.
    Persze át is lehetne rakni pl. COM1-nek, ha engedné, de nem engedi, mert azt a bluetooth használja. Persze átrakhatom a bluetooth-ot máshova, ekkor viszont a bluetooth nem fog működni és egyszer bootolni kell, hogy a csere megtörténjen.
    A boot után a felszabaduló COM portot, azonnal elfoglalja a fent felsorolt eszközök valamelyike (és persze nem az RS232)!
    Éljenéljen! :)
    Mindez azért, mert a notebookokba nem (és már az asztali gépekbe sem) raknak fizikai soros portot. Tőlem mindig azt szokták kérdezni, amikor ezt kifogásolom, hogy "miért, mire kell az a kövület ma?).

    Könyörgöm!! Ha tényleg nem kell soros port, mert minek? Akkor miért van 21 darab a win alatt virtualizálva????

    /BLOG :)

    Tanulság: meg kell őrizni a régebbi verziókat, ki tudja mikor lehet rá szükség.

    Igen! És most már nem sok kell ahhoz, hogy nem csak a régi programokat kell megtartani, hanem a régi számítógépeket, amiken azokat még lehet futtatni. Karnyújtásnyira vagyunk attól a ponttól, amikor a mai gépeken azok a programok már el sem indulnak (sőt, el is hagytuk már azt a pontot).
    Kompatibilitás rox :)
    Nem próbáltam, de lehet hogy az omronos LSS, a Sysmate PDM, vagy az NT Support tool hajlandó lenne elindulni egy négy magos gépen 64 bites Win7 alatt... Pedig azok a rendszerek a mai napig teszik a dolgukat a gyárban (gyárakban), amikhez ezek kellenek.
    És hát mit ne mondjak, kompatibilitás ide vagy oda, a modern CX-Programmer nem látott még C120-at ha jól sejtem (azt sem tudja mi az).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák