Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz dave0825 #4588 üzenetére

    Helló dave0825!

    "ezeket a jeleket föl sem ismerem "

    Most komolyan nem értelek!
    Ugyanazokat a rajzjeleket használtam, amik a te rajzodban is vannak!
    Kettő darab relé van a rajzon, egy darab közönséges egy záró érintkezős nyomógomb, még a tervjele is ugyanaz mint a te rajzodban (S1) és teljesen ugyanúgy néz ki attól eltekintve, hogy 90 fokkal el van fordítva!
    A relé érintkezői váltó (morze) érintkezők. Ez eltérés, de ugyanúgy nyitó és záró érintkezők, mint a te rajzodban. A relé tekercse pont ugyan úgy egy téglalap, mint a te rajzodban!
    Még érintkező tükör is van (a tekercsek alatt) mint a te rajzodban!!

    Melyik rajzjelet nem ismered fel?
    Az zavar, hogy a rajzban a kivezetés számok (piros számok) is fel vannak tüntetve? Nem értelek!

    "jó lesz az, amit mutattam,"

    Azt írtad a "legegyszerűbbet" Ez a rajz kb. fele olyan bonyolult mint amit te mutattál. Akkor mégsem az egyszerű kell?

    "én egy egyszerű nyomógombra gondoltam, ami csak akkor zár, ha nyomod"

    Én pedig nem vagyok gondolat olvasó és nem tudhatom hogy te mire gondolsz. Csak azt látom amit le is írsz. Leírsz valamit ami számodra teljesen egyértelmű, hogy miről van szó, másnak meg a leírtakra teljesen más a legalább annyira (vagy még inkább) egyértelmű. Mivel feltehetőleg teljesen más környezetben van és teljesen más problémákkal foglalkozik.

    Egy nyomógombnak több érintkezője is lehet és mint mondtam van olyan "arretáló" mechanikájú is, amit egyszer megnyomsz zár, újra megnyomod nyit és így tovább (mint a golyóstoll, ki-be kapcsolható). Azzal még egyszerűbb lenne ez a kapcsolás ám!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák