Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sörösló

    aktív tag

    válasz #95092224 #1864 üzenetére

    Nem tudom biztosan, hülyeségeket írni meg nem szeretek, de én a helyedben nem nagyon piszkálnám a Fanuc vezérlőket. Ha célirányosan szerszámgépvezérlő, akkor a programnyelve valszeg köszönőviszonyban sincs azzal a problémával, amire használni szeretnéd. Ok hogy 64 bit meg számítógép. Nálunk is mennek Pentium 4-es meg kétmagos procis gépek ipari vezérlő PC funkcióban. Nevetni fogsz ha elmondom, a P4-eseken DOS alapú a PLC program! Erre lett kifejlesztve, a hátteret adó hardwer meg tökmindegy. Gyorsabb gépen gyorsabban megy a DOS aztán annyi. Az XP-s gépeken meg a Siemens S7, Pro-Tool, Simodrive szervo és társaik. A futó program és a futtató hardver fügetlenek egymástól. Az S7-nek úgy látszik mindegy, hogy valódi PLC-n vagy IPC-n fut. A Fanuc meg nagyszerűen elboldogul egy marógép speciális vezérlőmatekjával, de egy egyszerű öntartó blokkra szerintem úgy nézne, mint boci az új kapura. Egyszerűen más a nyelve és a fogalomrendszere! Valszeg ezért független nálunk is a felügyeleti rendszer meg a gép vezérlése. A felügyeletet nem érdekli a gépvezérlő, legfeljebb néhány meglévő érzékelő jelét kéri kölcsön, ami meg nincs a gépen, azt a vezérléstől függetlenül fel kell szerelni. A felügyeleti infókat egy kis Beckhoff Plc gyűjti és továbbítja a központ szerverére.

Új hozzászólás Aktív témák