Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunnyhu

    senior tag

    Sziasztok, pár napja én is egy Pipo M9 tulajdonosa vagyok. Majdnem nyitottam is neki fórumot, amikor erre találtam. Szinte minden infó le van írva ami fontos, bár egy első hozzászólás összefoglaló nem lenne baj.
    Akit érdekel a gyári rom rootolás , van rá egy klikkes megoldás ami az általan fórumba írt módosítás után frankón működik.
    http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?4199-Rooting-RK3188-tablets

    Nekem eddig egy ampe A10 egymagos tabletem volt, amivel egész elégedett voltam, szintén 10.1" IPS, de még egy magos A7 proci és VGA. Sajna a barátnőm elkunyizta, kénytelen voltam venni új tabletet magamnak :)
    Az M9 érezhetően simábban működik, böngészés is gyors ami az A10-en kicsit lassabb, itt szinte alig van várakozás az oldalakra ott azért kellett idő, mire lerenderelte a proci. Akksi is lényegesen jobban bírja, látszik hogy az A9 proci takarékosabb, 2 napja van meg, első nap telepítettem, teszteltem stb és estére alig akart lemerülni pedig nem volt fullon. Akkor feltöltöttem 100% még nem merült le :D Hangerő viszont nem túl acélos. Hozzáteszem én nem 3D játékra használom, főleg netezés megy rajta meg where is my water jellegű játékok, ja és ebook olvasás. Neten azt olvastam a proci nagyon erős a játékra is, de a VGA alulmarad másokkal szemben, nem tudom.

    Emellett nálam előjött egy hiba, a kijelző fényereje időnként elkezd hullámzani, kb. fél perces ritmusban picit elsötétül majd kivilágosodik. Bosszantó, remélem nem kontakt hiba csak valami szoftveres. Érdekelne ti tapasztaltok-e ilyen jelenséget? Ne durva dologra gondolj, apró fényerőváltozás, mintha pislogna. Az autó fényerőszabályozást kikapcsoltam hátha az érzékelő vacakol, de nem segített.
    Van egy másik tipushiba is, a kijelző a sarkoknál (nálam bal felső pl) szeret kicsit mozogni, ettől recseg a tablet. A műanyag külső hátrányai, vagy beleragasztja az ember vagy együttél vele. Engem mondjuk nem zavar.

    Végül a kötelező válasz, a spemall-tól rendeltem mert ott volt azonnal és készleten, viszont ők csak DHL-lel postáznak ami +21.5 dollár. Berágtam kicsit, mert máshol bár ígérgették nem volt készleten, úgyhogy miután 3 hetet vártam hogy egyáltalán elpostázzák (pandawill) úgy döntöttem inkább kifizetem a felárat, de jöjjön már a tablet. 5 nap alatt a kezembe volt, és 19 lépésben láttam mi történik a csomaggal, durva a dhl nyomkövetés. A "plusz költségeket" én megúsztam, de ez szerencse kérdése, aki kintről akar rendelni mindenképp számoljon a vámmal ami nem vészes és az áfával ami viszont 27%, nomeg azzal, ha gond van kínában kell gariztatni.
    Azt gondolom ha simán bejön és nincs vele gondod egy hihetetlen jó tabletet kapsz nagyon jó áron, de szerintem fontos megemlíteni a rizikófaktort is.

    Szóval summázva:
    pro: gyors, jó akku élettartam, vékony, kicsi a kávája, IPS TFT, jó a kijelző érzékenysége. Gyors és takarékos 4 magos proci
    negatív: közepes 4 magos VGA, nálam a kijelző vibrál, illetve apró összeszerelési hiányosság.

    Én ajánlom de a fenti rizikóval számolj! Ja, és megjelent a Pipo M8 max, ami tök egyanez csak 8" kijelzővel és értelemszerűen kisebb akksival. Pár dollárral olcsóbb, szóval csak annak javaslom akinek a 10.1" nagy. Ja és a 8"-osban LG IPS-es TFT van!

    https://divecenter.hu

Új hozzászólás Aktív témák