Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csicsa55

    csendes tag

    Nem egészen ide való, de ez is pioneer. Erre varrjon valaki gombot. Két éve nyáron vettem egy Pioneer DVR-106-os típusú dvd írót. Újan! Ez gy 2004-es gyártmányú készülék. 4xes dvd és 16xos cd író. Egy internetes áruházban vettem, de ez a termék a miskolci Corában is kapható volt. Elvileg hat évig volt beragadva raktáron. Az egészben két érdekes dolgot fedeztem fel. Tapintásra az előlap silánynak tűnik, nem a megszokott eredeti pio, a gomb lenyomása is elég nehézkes. Az előlapi led nem világít. Kiforrasztottam, kipróbáltam gombelemmel a led működött, majd megfordítva visszaforrasztottam gondolván hátha gyárilag fordítva rakták bele. Úgysem javult meg. Másik érdekesség, a hátlapon van egy alumínium fóliaszerű, de annál vastagabb csík, amivel leragasztották a címke egy részét. Priviben elküldöm a fotót ha valakit érdekel. A firmware száma sem a gyári. Az előlapjára rá van írva, hogy DVD MULTI recorder, amit tudtommal a DVD-RAM írására is képes példányokra írnak rá. De akkoriban ezt a piok nem tudták. A kérdésem: Létezhet, hogy hamisított? De annak mi értelme? Pénzt meg ékszert szokás.

    Ja. Közben cimborám is vett ugyanonnét még egyet és detto.

    Külön megkérném az optikai termékek magyarországi ászát, prof. Dr. Polcz Pétert tegye meg tiszteletét azzal, hogy valami érdemleges válasszal felvilágosítja homályos elmémet.

    Péter! Ha még nem volt ilyen "hamisított példány" a kezedben szívesen postázok egyet kielemzésre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák