Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz #31733248 #77464 üzenetére

    De minek indítsak vállalkozást, ha már most nyugdíjba vonulhatok? :P
    Na jó, kis túlzással. Meg nem valami luxus-nyugdíjba :DDD
    Most eszem ágában sincs még vállalkozni is. Munkával most f@szomkivan. Tizenpárévet voltam projekt-menedzser, ezzel elb@sztam a fiatalkorom: már egyetem mellett gyakornokként és juniorként is sokat túlóráztam, utána mégtöbbet - az évek úgy repültek el, sokból semmire sem emlékszem. Full kiégtem már pár évvel ezelőtt. Mindezt egy olyan célért (család), ami nem is teljesült (nehezen is teljesült volna, ahogy a társasági kapcsolataim is leépültek). Legtöbb ember ezen a ponton két dolog miatt folytatja: vagy a család eltartására, és/vagy hozzászokott egy magas életszínvonalhoz. Nálam egyik sincs, és mivel a lakás is saját, így költséghányadom alacsony, nem függök egy magas keresettől. Amit eddig félretettem családra, az most állampapírokban és kötvényalapokban már hoz annyi passzív jövedelmet, hogy kordában tartva a költségeket azok nagyját már fedezzék. Ha még egy kicsit hozzáteszek és/vagy faragok a költségeken, már nullásra jövök ki.
    Ami még maradt a fiatalságomból, azt még élvezni akarom, még többet világot járni, még több sport, mozgás, élmény. Egy kis szabadság úgy, hogy nem kell közben határidőkre, feladatokra, munkára gondolni. Az emlegetett projektek pl olyanok, hogy veszek vagy egy terepjárót vagy egy furgont, és mint lakóautóval egy-két hetekre elmenve bejárom a környező országok vadregényesebb részeit (Szlovénia, Erdély, Tátra, Montenegró).

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák