Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Freddy76 #78541 üzenetére

    "Azt kell mondjam, nekem autóssal nem volt gondom"

    10+ éve bringázok Bp-en télen-nyáron, régen mondjuk még csak évi 1-2k kmt, mostanában már 3-5k km-t. Nekem azért már volt gondom bőven (szerencsére még baleset nem lett belőle), de tényleg kevesebb, mint gyalogossal (ott már volt egy-két kis nekiütközés amikor leléptek elém, esés azonban nem lett belőle) - de a motorozásban megtanult defenzív vezetés itt is nagyban benne van, hogy nem lett komolyabb gond. Rendszeres, hogy nem adják meg az elsőbbséget. Taxisok, huh, külön állatfaj. De a mobilozós figyelmetlenek... Ma is volt egy ilyen: BME és Petőfi Budai hídfő között a gyalog- és bringasáv is akkor kap zöldet, amikor az úton egyenesen és jobbra kanyarodók. Fordos úgy fordult be elém, hogy se körbenézés, se tükör, de a telefon végig a fülén - nagyfék, fél méterre tőle álltam meg. 0-ról indult, de mire realizálta, hogy elsőbbséget kellett volna adnia, már nem csak a bringasáv, de a fél gyalogos zebrán is keresztbe volt, minden bringás és gyalogos kerülgette.

    Szombaton pedig motorral volt egy igazán meleg helyzetem. Jövök vissza régi 1-esen, teljesen szabályosan, Budaörs Bp felőli végén Shell kútnál szemből jövő, mintha nem 20-25 méterre lennék tőle, fékezés és index nélkül elkezd balra kanyarodni egy kisutca felé - amikor látom, hogy ez jön keresztbe, térek ki jobbra, de még mindig jön, pedig ott voltam előtte... Nem tudom, mennyire lehetett közel, de gondolom nagyon, pedig már annyit tértem ki, hogy nemhogy az 1-esen, hanem már bent a kisutcában annak padkáján ugrattam fel és landoltam a járda utáni füves részen, majd onnan visszagurultam az útra (sikerült esés nélkül abszolválni a mutatványt), visszafordultam és néztem felé, hogy ez miaf@sz volt, vak vagy - a kocsi annyira keresztbe állt, hogy nemcsak a teljes sávot elfoglalta, de az orra a kisutcában volt. Hát baszki, ilyenek közlekednek közöttünk...
    És ha egy kezdő lett volna, aki kitérés helyett pánik-fékez, telibeverte volna...

    Merci: milyen versenybringás csaj, lemaradtam róla :DDD
    Ja meg a tavas sztorinak a nudizós csajjal még volt folytatása, majd ha lesz sörözés elmesélem :))

    Byk: "Semmi gond nem lenne a gyalogosokkal, ha nem engednék őket össze a biciklisekkel"
    hú ne is mondd, főleg a turistás részeken, pl. budai oldal Lánchídtól Batyiig...
    Az is jó, amikor két csaj egymás mellett tolja a babakocsit a bringaúton, mindkét irány sávját elfoglalva, mert hát máshogy nem tudnak trécselni...
    A futók között is vannak, egy-másfél hónapja volt egy 45-50 körüli fazon, nem ám az üres járdán futott, hanem a bringaúton, menetiránnyal szemben, és még ő szólt be nekem...

    Balinov: hát, amíg nem stabil, addig szerintem se kéne nagy forgalomba vinni. Park, vidék, kis forgalmú részek, amíg már jól nem megy a bringázás.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák