Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vini011

    csendes tag

    válasz Flashget #9164 üzenetére

    Szia!
    Az lx940 az a kvázi prémium lcd je a Panasonicnak, és az egyedüli széria ami az oledek mellett a my home screen tv rendszert használja.
    A Panasonic nem használ direkt led világítást még 'prémium' szinten sem, így ez is él led világítást kapott.
    Nekem a Panasonic oled mellett van egy 1 évvel korábbi TX-49JX940, ami 2021 széria, szemben a lx940 az 2022.
    Én meg vagyok elégedve a jx940 - nel, az el led miatt, nyilván nem oled szintű fekete, de én nem tapasztaltam felhosodest, így a képe sztem kielégítő.
    Tartalmaz dolby vision és atmos illetve sima hdr mellett a hdr10+, is.
    A két beepitett hangszóróval a háztartásban lévő 1 Sony és 2 panasonic tv egyiken se éreztem soha azt a szuper terhangzast akár dolby atmos, akár se...
    Egyenként a tv hangja is megfelelő tv vagy stream esetén is, de ha igazán filmezés kell akkor sztem kell ehhez is külső hangrendszer.
    A my home screen használata, ha ismered akkor nincs sok újdonság, ha nem akkor az én tapasztalatom pozitív a gyorsasag, csatorna váltás, applikacio betoltes stb téren...
    Annyi azonban fennáll, hogy bizonyos kisebb stream szolgáltato appja nem áll rendelkezésre, mivel úgy tudom a Pana tv az USA-ban nincsenek már így a szolgáltatok nem mindig fejlesztenek.
    Ha ez a része is érdekes, akkor a netflix az elejétől elérhető, illetve a amazon prime videó is, és 2021 óta van Disney + és Apple tv + támogatás is, illetve online magyar tv közül a direct one van appja.
    Az hbo max applikacio nincs, illetve a Skyshowtime sincs bár az igen új szereplő.
    Én tv ként kábeles dvbc szolgáltatás használom és kiváló, optikai csatlakozoval is mindegyik csatorna ami dolby 5.1 vagy stream kikuldi a terhangzast az erositonek, illetve az earc funkció miatt a hdmi is képes akár dolby atmos is továbbítani persze ha a hangrendszer és a forrás alkalmas rá.
    Én a dolby atmos és vision a netflix és a Disney + próbáltam és támogatott, illetve a hdr10 + az amazon prime illetve a Apple tv régebbi tartalmain, mert az újabbak ott is d visionra váltottak... Szubjektív de nekem a hdr10+ jobban bejon világosabb 🔆 élénkebb színekkel a vision tartalmak "sötétebbek"...
    A távirányító kinézetre "klasszikus" típusú, bár csak 2 éve újította a Pana a korábbiak helyett, ez már tartalmaz mikrofon hangkeresesre, szolgáltató fugho6, illetve az infra mellett Bluetooth kommunikál a tv-vel a bekapcsolast kivéve nem kell a tv re irányítani utanna Bluetooth használ.
    Összegezve sztem nem olcsó a prémium lx940 tv, de az elődjét ismerve sztem jó választás, persze az előnyei és a hátrányai (él led, hbo, skyshowtime) együtt is, de nyilvan ha van előfizetve hbo akkor kell külön eszköz pl android tv box v stick a hiányzó appokra...

Új hozzászólás Aktív témák