Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • choorka

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem meglepő módon egy hálózati problémával fordulnék a hozzáértő urakhoz.
    A problémám az lenne, hogy a notebookom (Acer timelinex 5830tg, win7 op.r) elég válogatós valamiért wifi hálózatok terén, ugyanis csak ahhoz a hálózathoz hajlandó kapcsolódni, amelyik az albérletemben van. Bármilyen más nyílvános, ismerősnél levő, vagy sulis nethez (BME-net, mac cím regisztrálva volt, szóval nem az volt a baj) nem hajlandó csatlakozni. Most nyáron viszont hazaköltözéssel együtt hazahoztam a routert is (eddig egy gép volt itthon, az közvetlenül kapcsolódott eddig a modemhez), amit sikeresen be is állítottam, asztali gépen működik az adsl, telefon fogja a wifi-t, csak a laptop nem hajlandó csatlakozni hozzá (mindazok ellenére, hogy a router ugyanaz, amihez oly szívesen csatlakozott még az albérletben). A tudásom nagyon szűkös a témában, amivel próbálkoztam:
    1: túzfal kikapcsolása.
    2: a windowsos wifi kereső mellé töltöttem volna le drivereket az acer, meg az intel honlapjáról is, eddig mindhiába, nem tudtam működésre bírni.

    még egy megjegyzés, ami nem tudom mennyire lesz hasznos:
    a windowsos hálózatkeresőnél, a kis zöld térerősségmérő mellé oda van írva, hogy csatlakoztatva, ám ahol írja, hogy mi a jelenlegi internetkapcsolat, az alá pedig oda van biggyesztve a "Nincs internetkapcsolat" biléta.

    A segítséget előre is köszönöm, ha sikerülne működésre bírni a masinát, igensok anyázástól lenne megkímélve szegény acer.

  • choorka

    csendes tag

    válasz atos19881101 #18225 üzenetére

    Ó, köszönöööööm. Ez volt a galiba, de hogy az életben nem jöttem volna rá magamtól, az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák