Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • treb_

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Remélem jó helyen járok.

    Nemrég adtam a fejem gépbővítésre és kicseréltem ezt-azt. Csak valahogy a hálózat nem akar normálisan működni. Az alaplapon (ASUS P5B Deluxe) van kettő integrált LAN bemenet. (Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller és Marvell Yukon 80E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller)
    Gondolom a kettő nem teljesen egyforma és mivel nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

    A probléma a következő: Mindegy, hogy melyik helyre dugom be az internetkábelt folyamatosan az történik, hogy a hálózatnak új IP címet próbál kérni, de sosem sikerül neki és a végén a tálcán megjelenik egy kis hálózati ikon benne sárga felkiáltójellel, hogy ''Állapot: nincs kapcsolat vagy korlátozott''. (viszont ettől függetlenül ha megnézem kap egy IP címet illetve alhálózati maszk is rendben van de a hiba továbbra is fennáll)
    Ez még nem is zavarna annyira, bár idegesítő, hogy nem jó neki valamit. (közben a másikat letiltottam, hogy ne keresse állandóan a hiányzó kábelt)
    A netnek semmi baja, ha pingeltetek bármit 35ms-ot kapok, de ha elkezdek játszani bármivel, folyamatosan 2 másodpercenként lagol egy hatalmasat az egész. Pl.: COD-ban figyeltem fel erre a lagométeren.
    Nem használok se routert, se semmit. Sima ADSL (4Mbit), egy gépre kötve a net.
    Gondoltam a tűzfalra, jelenleg csak a windowsé van bekapcsolva, de ha azt kikapcsolom, akkor sem szűnik meg a probléma. (Windows XP Professional SP2)
    Mi lehet a baj? Próbáltam már a BIOS-ban letiltani/engedélyezni, egyéb beállításokat keresni (mondjuk találtam egy LAN Option ROM beállítási lehetőséget de nem tudom mire való, alapból ki van kapcsolva), de nem találtam semmit. Ha a kapcsolat javítására megyek, szintén az IP cím megújításán fáradozik, de nem tudja végrehajtani.
    Esetleg tudja valaki, hogy mi okozhatja a lagolást illetve ezt a hibát?


  • treb_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kissé érdekes és fura problémával fordulnék hozzátok, remélem tudtok adni valami tanácsot.
    Nemrégiben történt egy rendszer újratelepítés (ASUS F3Sg Notebook, Windows Vista Home Premium).
    Előtte semmi gond nem volt a nettel illetve a routerrel, de most akad.

    A router egy Linksys WRT54GC (Frimware: 1.00.7)
    A kapcsolat PPPoE, tehát semmi modem nincs. Internetkábel routerbe-> 2 gép rákötve a routerre.

    Az első hiba, hogy ha lefuttatom a router CD-n lévő varázslót, akkor az egyik lépésnél amikor ellenőrizné a router-t, azt jelzi, hogy nem találja. Nézzem meg a kábeleket, áramellátást stb...
    De viszont van net! Semmilyen kapcsolat nincs hozzáadva a rendszerhez, bedugom és van net.
    Régen viszont hozzá volt adva egy PPPoE kapcsolat is, de ezt most nem engedi, mert nem tud rajta keresztül csatlakozni.

    A lényegesebb hiba viszont - ami ugyan ilyen felállásban régen nem következett be - az, hogy megy egy időben a torrent, MSN, böngészés (másik gépen is) és a böngészés néha leáll, pár percenként. Viszont nem a "net megy el", mert a torrent, MSN, internetrádió továbbra is üzemel, csak a böngészés szakad meg.
    Ilyenkor a routert se tudom elérni a 192.168.1.1 címen. Mind a router, mind a megnyitott oldal a sokadik frissítésre jön csak be.

    A routert reseteltem, többször újraindítottam, visszaállítottam a default gyári beállításokat, a hiba megmaradt.
    A router beállításainál "Keep Alive" van, tehát nem szaggatja a kapcsolatot pár percenként, portokkal ezelőtt se kellett ügyködni, most is default-on van minden.

    Valakinek van valami ötlete? Elég zavaró ez így, főleg tudva azt, hogy ez működött normálisan is, ebben a felállásban.

  • treb_

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #7656 üzenetére

    Hali!

    Elolvasva kicsit más a problémánk, mert nekem a magyar oldalakkal is megkavarodik a dolog. De kaptam ma egy jó tippet, miszerint az egyszerre futó tűzfalak is okozhatnak hasonló kellemetlenségeket.
    Nálam pl. a Windows tűzfal, ESET Smart Security és a router tűzfala is ment.
    Mióta kikapcsoltam a router tűzfalának egy részét mintha megoldódni látszódna a probléma. Még próbálgatom ezeket a beállításokat, csak eddig még nem volt sok időm rá a mai nap folyamán.
    De annyiban közös a dolog, hogy én is frissítettem a Vistát, SP1 + Windows Update. Lehet, hogy ennek is köze van a dologhoz. Én nem csináltam rendszer visszaállítási pontokat, csak az automatikusok vannak meg. Majd ha lesz hozzá energiám lehet megnézem ezt is, de az elmúlt napokban elég volt a Vista telepítésekből és beállítgatásokból... egy életre :)

Új hozzászólás Aktív témák