Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aidan85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Némi problémába ütköztem. Adott egy ház, benne 3 lakás, telekom előfizetés 30/5 Mbps-os net.

    A földszint nem lényeges, az első emeleten 2 lakás az egyik a déli részen a másik az északin (északi nem lényeges), a második emeleten egy lakás. A telefonvonal és így az internet is a második emeleten az északi részre lett behúzva.

    A probléma gyökere, hogy a netet el kellene juttatni a második emelet északi feléről az első emelet déli felére, vízszintesen kb 14 méter, függőlegesen kb 5 méter.
    Félúton az eredeti ház (70-es években épült) északi fala van, amit 25 éve kiegészítettek, ami így lett jelenleg az első emeleti déli lakás északi fala.

    Jelenlegi megoldás mondhatni kielégítő, a modemtől kb 5 méter kábelen lóg a második emeleten egy TP-Link 1043nd v1.8 router gargoyle fw-vel, majd tőle 6-7 méterre az első emeleten egy 741nd v4 router szintén gargoyle fw-vel WDS-en és ezen számítógép, laptop, telefon.

    A probléma nem ott van, hogy a 30/5-ös net kb 20/5-ös sebességen elérhető, hanem ott, hogy weblapok betöltése előtt 5-10 másodperc holtidő van, ami eléggé zavaró.

    Kb 40 méter UTP kábel kihúzása megoldást jelenthetne, meg némi fúrás fargás, de ezt inkább elkerülném.

    Most powerline adatperekben gondolkozom, de pillanatnyilag csak 3 db 85 Mbps-os (Netgear Xe103) áll rendelkezésemre, és mivel külön kismegszakítón és sejtésem szerint külön fázison is vannak az áramkörök, így csak 3 Mbit jut el a konektoron a célig.

    Esetleg ötlete valakinek?

    ui.: a powerline adaptereket lehet valahogy reset-elni? A gyári szoftver nem látja őket, és nem tudom az ADD gombbal hozzáadni, mert se a device name-et se a jelszót nem tudom (legalábbis azzal nem jó, ami az aljukon van).

  • Aidan85

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #30418 üzenetére

    Kb 1 hónapja (na nem minden nap) állítgatom a routereket, eddig 2 db 741-es volt, amiből az egyik meg is adta magát közben, mondjuk ez már elég régi, 7 éves lehetett. A 1043 jött meg a múlt héten, ettől vártam a "megváltást". 3 napos a beállítás, amit leírtam.
    Én is kerestem a reset nyílást, ezen az eszközön nincs ilyen, ha gondolod körbe fotózom, de nincs rajta, ezért kérdeztem hátha valaki tud róla.

  • Aidan85

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #30418 üzenetére

    Eljött a pillanat, amikor elhatároztam, hogy kihúzom az UTP kábelt.
    A kérdésem annyi lenne, hogy elég sima 30m UTP-t kihúzni, vagy árnyékolt lenne célszerűbb, bár SOHO routerből routerbe érkezne és egyik aljzata sem árnyékolt tudtommal.
    Kb 12 méteren menne koax (analóg kábel tv) kábel mellett, erősáramú villanyvezetéket itt csak keresztezne, 2-3 méter menne a szabadban kábelvezető csatornában, majd 4-5 méteren 30-40 cm távolságban párhuzamosan a villanyvezetékkel.

  • Aidan85

    aktív tag

    válasz vittorio7 #31449 üzenetére

    Lehet én néztem be valamit, akkor bocsi, és nem okoskodni akarok, de azt írtad 100/50-es a neted, és 100/50-et mértél, Speedtest-en, akkor mi a baj?

  • Aidan85

    aktív tag

    Sziasztok,

    kicsit elakadtam és szeretnék segítséget kérni, Telekomos netem van Speedport W 724V HGW-vel, ehhez vettem egy Asus RT-N18U routert, gyári FW-t használok a routeren ezen szeretném életre kelteni a Download Mastert.
    HGW és Router vezetéken vannak összekötve, LAN-LAN porton, routeren kikapcsolva DHCP 192.168.1.1 végű címmel, HGW-n a DHCP címtartomány 192.168.1.64-től kezdődik.
    A problémám, hogy a Router nem lát ki a netre, a torrent nem kapcsolódik semmihez, el sem indul a letöltés. A HGW-n a port forwoard működik és az UPNP is, saját gépről, ami a Routerre van kötve vígan megy az uTorrent aktív módban. Próbáltam már, hogy a Router IP címét forwoard-olom a HGW-n, vagy DMZ-be rakom, de semmi.
    Routeren a legutolsó gyári FW van.

    Router rendszernapló bejegyzés:
    Aug 1 02:38:47 hour monitor: daemon is starting
    Aug 1 02:38:47 hour monitor: ntp is not syn
    Aug 1 02:39:17 hour monitor: daemon is starting
    Aug 1 02:39:17 hour monitor: ntp is not syn
    Aug 1 02:39:35 transmission-daemon[18995]: Couldn't bind port 51515 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
    Aug 1 02:39:35 transmission-daemon[18995]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 245760 (tr-udp.c:78)
    Aug 1 02:39:35 transmission-daemon[18995]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 245760 (tr-udp.c:89)
    Aug 1 02:39:47 hour monitor: daemon is starting
    Aug 1 02:39:47 hour monitor: ntp is not syn

    Az NTP szerverhez sem tud kapcsolódni. ezzel két sorral van tele a rendszernapló.

    Routeren pinggelni sem tudok netes címet:
    PING www.google.com (216.58.213.228): 56 data bytes
    ping: sendto: Network is unreachable

    Előre is köszi, ha gondolkodtok a dolgon! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Aidan85

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #32715 üzenetére

    Erre gondoltam én is, de problémás lenne, ugyanis a 2 router 20 méterre van egymástól, és egy emelet különbség is van köztük, kell a HGW is, mint WiFi router. Bár ha nincs más ötlet, kénytelen leszek beruházni még egy router-be, hogy ne bukjam a Gigabit LAN-t, ezzel viszont lassan ott tartok, hogy olcsóbb lett volna összedobni egy kis fogyasztású gépet a NAS funkciókhoz...

Új hozzászólás Aktív témák