Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheTruth

    tag

    Hello Mindenki!

    Van egy jó kis WRV200-as Linksys routerem (Business series), és a WLAN nagyon rosszul van beállítva. Én egyáltalán nem értek hozzá (sima hálózatokat még csak elkonfigolok, de ezek a wlan beállítások nekem túl részletesek). A net amin fut az DIGI.

    A probléma:

    Miután sikerül felcsatlakozni, úgy kb 10 percenként eldobja a 80-as portot (tehát egyszercsak nem nyit meg több weboldalt). Ha egyedül weben böngészek akkor nem csinálja, de ledobálja magát legalább fél óránként (a kapcsolat). Ha beindítok egy távoli asztalt (ezt elég sokat használom a munkám miatt), és böngészek, akkor a távoli asztalon megmarad a kapcsolatom ugyan, de a 80as portot megint megöli és egyáltalán nem megy a weboldalak megnyitása. De vanhogy sokszor a távasztalról is ledob. Ha elindítok egy webrádiót (vagy MSNt), és elkezdek böngészni, akkor tuti előbb-utóbb megint meghal a böngészés.

    Magával a DIGIvel nincs sok gond mert még rá van dugva a routerre egy PC és az fut mint a szél, csakhát régi, nagyon lassúcska az nekem. A laptopot meg WLANon használnám.

    A probléma eredete tehát tuti a router beállítása mert járt már nálam az elmúlt hónapban 3 laptop is (egy fujitsu, egy inspiron mini és most egy MSI), és mindegyik ugyanezt produkálta, szóval mindegyik WLAN kártyája nem lehet rossz. Főleg azért mert utóbbival most találtam egy nyitott kapcsolatot amin már 2 órája netezek - és atomstabil -, de nem akarok szegény szomszéd terhére lenni (szóval itt kiesett mind a laptop mind a rajtalevő OS hibáztathatósága is).

    Környezet:

    Betonház, 9. emelet. Van vagy 13 wlan kapcsolat a környezetemben, a router a másik szobában. Viszont a betonfal nem lehet gond, lásd az előbbi bekezdésem. A jelerősség közepes.

    Persze nem lehettek médiumok, én meg már nagyon utálom ezt a helyzetet, szóval itt van az egész routerem konfigja lescreenshotolva (persze adott részek kicenzúrázva):

    WRV200_Config

    Minden segítséget előre is köszönök! Az agybajtól mentetek meg :-)

    [ Szerkesztve ]

  • TheTruth

    tag

    válasz localhost #9507 üzenetére

    Hát semmit se merek biztosra állítani mituán egy hétig szenvedtem a ledobásoktól, de úgy néz ki most a 7-es csatornán stabil.

    Elindítottam webrádiót, távasztalt, böngészést, msnt és még mindig él, immáron fél órája!

    Hála legyen neked!

    Ez az inSSider nagyon jó kis progi. Pont azon gondolkodtam h keresni kéne már vmi ilyen bemérő jellegű progit.

    és mégegyszer: Hála neked! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák