Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Ma másoltam nagyobb mennyiségű adatot úgy, hogy a másolást a #2 gépen [config] indítottam el TC alatt, és az adat a #1 gépben lévő HDD-ről (az SSD a boot) a #2 SSD-jére ment. Ettől a #1 gép úgy kimeredt, hogy az egér nem mozdult, a képernyőtartalom nem változott (ph! gifek megálltak, eszközkezelő nem frissült (gondoltam majd meglátom jól, hogy melyik task akaszt...), sőt, a bitmeter2-ben se mozdult a görbe... ez utóbbi érdekes, mert mikor lepauseoltam a másolást, akkor a görbét onnan folytatta, ahol kimeredt, tehát nem dolgozott a háttérben, így nem csak a megjelenítés, hanem a komplett gép ledöglött... a másolás indítása után kb. fél másodpercig még van élet a gépben, utána már csak az adat kiszolgálást végzi (viszont azt 60-70MB/s sebességgel), mással nem tud foglalkozni, viszont ha lepauseolom a másolást, akkor ugyancsak fél sec alatt úgy megy, mintha mi sem történt volna. A HDD nem seekel őrült módjára, csak szépen adja az adatokat, tehát nem akar két task párhuzamosan dolgozni rajta, így szerintem nem a HDD lesz a ludas. Negyed órányi másolás alatt egyszer nem frissült a képernyőtartalom, szóval itt valami más gebasz lesz. Driverek fent, win8.1x64 mindkét gépen, avira+comodo telepítve (bár ezeket kilőve is ugyanez van).

    Valakinek ötlet?

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #33746 üzenetére

    update (sorry, lejárt a szerk. idő...): ha nem másolok, hanem mappa szinkronizálást végzek (csak az összehasonlítás kell most belőle: kíváncsi vagyok rá, hogy bitről bitre minden egészségesen átért-e), akkor nem akad le a #1 gép, holott ha nagyobb fileokhoz érek ez is 60MB/s körüli sebességgel zajlik... lehet innentől kezdve total commander furcsaság lesz :U Arra gyanakszok még, hogy másoláskor más másolási algoritmust használ, mint összehasonlításkor, de hogy ennek mi köze van a kiszolgáló géphez, azt nem értem -- ő csak adja a kért byteokat ugyanolyan sebességgel.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Feri1977 #33749 üzenetére

    kattintsd meg a configot, linkoltam alább, vagy itt van az aláírásomban is ^_^ Szerintem nem régi, bár vannak régi komponensek (pl. a superpower ház, bár sanszos, hogy nem ez okozza :D) ahogy írtam is: csak a másolásnál mered le, file összehasonlításnál (ami a kiszolgáló és egyben lemeredő gép szempontjából úgy gondoltam, hogy ugyanaz) nem. szóval akkor egyszerűsítve: #1 ami fagy, abban van egy winyó, amiről kell az adat. #2-n fut a TC, amivel másolok #1-ről, ez nem fagy. de #1 akkor nem fagy, ha nem másolok, hanem összehasonlítást végzek a #1-en lévő eredeti és a #2-re átmásolt fileok között, holott az adatátvitel hasonló sebességgel zajlik. mivel ezek után úgy gyanítom, hogy nem annyira hálózati, sokkal inkább TC probléma, így átvittem a problémát ide.

    de kérdésedre a válasz: a belassuló gépben az Asus oldala szerint A78 chipset (FM2+) és Realtek 8111GR ethernet vezérlő van. Nemtom hány éves fejlesztés lehet, de szerintem 5 megfogja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák