Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Friss GPU IP-ikkel is készült az ARM

    ph Az új Immortalis dizájn elég jól skálázhatónak tűnik.

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz PumpkinSeed #23932 üzenetére

    #23924: "valami lehetőleg olcsó, de jól működő minimum 8db-es erősségű AP-ra lenne szükségem"
    #23926: "Ezenkívül nem láttam még "8 darabes erősségű" eszközt."
    Én meg '8dB-est' nem láttam, merthogy olyan sem létezik. Egyrészt a decibel önmagában nem valamiféle 'erősség' mértéke (így természetesen a jelerősségé sem), hanem egyszerű arányszám. A többi ebből következik: van ugyan 8 dBi nyereségű körsugárzó antenna, de házi routerekre olyat nem szerelnek gyárilag, maximum te cserélheted ki rajtuk, különben meg - így egyedül - az antennanyereség sem jelent semmiféle jelerősséget, már ami a routert illeti. A routerre jellemző EIRP-teljesítmény mértéke a dBm (ami lényegét tekintve milliwatt), és a router valamint a rajta lógó antenna nyeresége együtt határozza meg azt. Erre az EIRP-értékre létezik limit, ami a 2,4GHz-es sávban +20 dBm (=100mW), a gyártók igyekeznek ezt tartani, alulról közelíteni. Vagyis ez a "8 dB" értékben sem és mértékegységében sem az igazi.

Új hozzászólás Aktív témák