Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz bugizozi #20069 üzenetére

    Igen tudom, csak sajnos amik vannak 1-2 méteres kábelek, azok mind Cat5. Van egy hosszabb a másik gépre az Cat5e szóval az jó, de én majd holnap veszek egy 5e-t mert különben a mostanival nemfog menni a gigabit nekem. Épp holnapra várom a Gigás routert, aztán kábel utá nézelődök, de akkor szerintem megteszi az olcsó is.

    Illetve van egy olyan gondom hogy a mostani routerem holnap el is viszik, viszont az hogy meglesz-e az új ez nem 100%. Vész esetére van nekem itthon egy Thomson SpeedTouch ST780i wl router, ami iptv-hez járt invinél, de ez nekem nincsen használatban.

    Most egy Huawei SmartAX MT880i van, plussz a TP router. Ha esetleg nem lenne meg a router holnapra akkor kénytelen leszek berakni ezt a iptv-s routert. A Huawei-t kikell vennem a sorból mivel ezen a Thomson routeren nincsen WAN csatinak hely, hanem DSL van, szóval ez a router egybe modem is.

    Ezzel eddig nincs is gond, routerba be a DSL csati, majd a 2 utp és van is net mind a 2 gépen. Viszont van a routeren 2 phone csati, gondolom innen lehet telefonnak adni hálózatot. Ezt ugye szerintetek fontos kihasználni? Mert pár napja kicsit át lett nálam variálva a hálózat. UTP lejön padlásról hozzám, bele egy elosztóba, egyik kábel jön a modemba így jön hozzám a net, a másik csatiból a telefonkábel meg megy vissza a padlásra majd másik szobába le, és így van telefonvonal. Tehát ezt az elosztót ugye nem fontos kiiktatnom, tehát minden maradhat úgy ahogy most van, annyi különbséggel hogyha nem lenne meg a router akkor berakom ezt a Thomsont és akkor ez lesz modemként meg routerként is használva?

    Remélem nem írtam le túl bonyolultan :B

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák