Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wendelke

    senior tag

    válasz shalafi66 #902 üzenetére

    Szia!

    Kis segítséget kérnék. :)

    Beszereztem egy Vidi DB 2228-at, ami szép állapotú, de a hangja nem az igazi. Némi magas és mély állítással jobb lett, de alapesetben se mély, se magas, se közép, olyan fátyolos hangja volt. :U
    Pár nap használat után elkezdtek a mélyközepek recsegni, és sajnos jobban megnézve, nem tűnik túl jónak a habszél ragasztása, mert elvált a kosártól.

    A habszél merevebb, és más színű, mint a nem régiben a H2000-nél javított 25-s mély, meg 13-s középhangszórók habszélei. (DC2550A, és egy Altus F4 közepe.)

    Pár kép 2228-s hangszórókról:

    Magas:

    Mélyközép:


    Ezek az eredeti hangszórók?

    A mélyközepet összenéztem az Altus mély hangszórójával ami 20 cm-s. (De a 2228-s is az, csak gondolom a beépítés miatt 22-s méretű.) Szóval nekem gyanús, hogy a habszél nem erre való, és membrán sem ugyanúgy néz ki, mint az Altusé. :W

    A hangfalat megtartanám, így ezt a mélyközepet javítani érdemes, vagy cserélni egy H2000-s helyettesítő hangszóróra?

    A H2000 oldalán a DB2228-s magasát megtaláltam, a mélyközép viszont a HA22-598 lehet?

    Ha érdemes javítani, akkor esetleg a gumi membrán szél szóba jöhet, vagy maradjak a habszélnél?

    Szerintem még lesz további kérdésem, de első körben köszönöm! :R

    "Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Új hozzászólás Aktív témák