Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #6416 üzenetére

    "Amerikában jobb az átlagkereset, így abból a piacból jóval több profitot tudnak termelni a megjelent reklámok után, vagy az után, hogy potenciális vásárlókört teremtenek. A profit náluk exponenciális növekedést jelent. Ha nem duplázzák meg a bevételt egy adott időszak alatt, azt veszteségnek könyvelik el."
    Nyilván, ezek tök triviális dolgok, és ez nem csak a Youtube-nál, és nem csak USA-ban van így, de az összefüggést eközött és a videók letiltása között nem igazán látom... És ezzel kapcsolatban számomra ez az érv sem tiszta: "A YouTube-nak annyi, hogy nem perelik őket be a külföldi szerzői jogvédő hivatalok. :D" Ha eleve amerikai videóklippet szeretnék megnézni, ami USA-ból megtekinthető, de innen nem, akkor ennek ehhez nem értem, mi köze, mert eleve az amerikai kiadó érdekeit sérti az, ha teljes egészében megtekinthető a videóklipp. USA-ból megnézheted, tehát akkor USA-ban kéne letiltani, vagy mindenhol, mert különben az egésznek nincs értelme.
    Egyébként az is meghozhatja az emberek vásárlókedvét, ha ízelítőt kapnak egy klippből, esetleg lehet, hogy épp emiatt veszik meg a lemezt, nyilván nem feltétlenül amiatt fog növekedni a warezolás, mert jópáran megnézték a Youtube-os klippet. Ugyebár a belehallgathatóságot sok kiadó direkt azért tette lehetővé, hogy ezzel inkább serkentse a vásárlói kedvet, mert felfedezték, hogy a warezolók ellen úgysem tudnak mit tenni, akkor legalább azokat fogják meg, akik még potenciális vevők.

    "Chrome-nál is figyelgetem a dolgokat, sajnos egyre kevesebb dolog választ el attól, hogy váltsak." Chrome-nál? Épp a Chrome-ra állnál át? Gyors, de mit tud az Operához képest funkciók terén? Egyelőre szerintem túl keveset ahhoz, hogy megérje átállni.
    A legidegesítőbb számomra a Chrome-ban, hogy még mindig nincs "Kép tulajdonságai" menüpont - az átlag user nem valószínű, hogy kihasználja az "Elem kivizsgálása" menüpontot... Én is sokszor szeretném csak gyorsan megtekinteni egy kép tulajdonságait (meg az ahhoz hasonlókat, ami Operában az "Alternatív leírás" elnevezést kapta), de nem vagyok kíváncsi a honlap kódjaira, szerkezetére, stb... Ennek pl. mi értelme? :F

    "Attól függ, hogy ezek a 30 fülön sima HTML szöveges oldal van nyitva, vagy 30db YouTube videó?"
    Nem videók, simán html, php honlapok, semmiféle beágyazott videó és hasonlók, ezért sem értem...

    "Én a YouTube videókkal szeretek tesztelni, végigkattintok vagy 50-et középső gombbal, aztán durr neki. :D"
    És ilyenkor mit tesztelsz? Csak a memóriahasználatot?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák