Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24845312

    törölt tag

    válasz mohabá 007 #98054 üzenetére

    Elég az.
    Én utoljára amikor vittem előműszakira az autómat (B Vectra), mondták, ha minden oké vele, akkor egyből megkapja a friss műszakit is. Nem kapta meg, 3 dolgot írtak föl, amit meg kell "csináltatni" rajta:
    - olajos volt a motor
    - egyik helyzetjelző nem égett
    - állítólag egyenetlen az alapjárat
    Elmentem a szerelőmhöz, de nem értette ő sem, hogy mi bajuk volt. 23 éves az autó (22 volt akkor), persze, hogy lehet olaj a motoron ennyi idősen már, legyen patyolat tiszta talán? A helyzetjelző (5W-os kis izzó) épp nem érintkezett, megmozgatás után már igen, de ez egyébként sem látszik, ha föl van kapcsolva a világítás (tompított), tehát nem sok vizet zavar egyébként sem. Az egyenetlen alapjáraton gondolkoztunk a legtöbbet, mert egyikünk sem hallotta úgy, hogy egyenetlen lett volna. Végül arra jutottunk, hogy esetleg abba köthettek bele, hogy a fordulatszámmérő mutatója nem fixen állt egy helyben, hanem nagyon közelről nézve látható volt, hogy egy kb 1 mm-es kis szakaszon belül mocorgott. De ez viszont ilyen volt, mióta nálam az autó (7 éves kora óta), sőt, lehet, hogy ez minden más autóban is ilyen, nagyítóval még sohasem néztem meg.

Új hozzászólás Aktív témák