Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mohabá 007

    aktív tag

    válasz HoaryFox #60549 üzenetére

    Jól mondta a kollégád,biztos,hogy a vezérlő elektronikával van gond.Nekem is egy az egybe ugyanez volt a tünet.Kiszereltem,szétvágásnál elbaxtam. :O Bontóból sikerült 10 ropiért venni komplett.Általában 20-ért adják.
    Nézd meg neked milyen tipusú kell.Akár ki is szerelheted,attól még a fék teljesen jó,csak a lámpa világít.

    A vezérlő egység az ABS szivattyú oldalára van felfogatva 4 db Torx csavarral.Ennek az egységnek a hűtővíz tágulási tartálynál kell lennie,a főfékhengerről min 2 cső csatlakozik hozzá.Valszeg az egészet eltakarja,rá van ültetve egy relészekrény/fekete doboz/

    Első lépésként a vez. egység csatlakozóját kell lehúzni arról. A két oldalsó és az 1 db felső rögzítőcsavar gond nélkül eltávolítható,az alsó kissé macerás.Ehhez érdemes leszerelni a tágulási tartályt, azt odébb tolni és némi ügyesség és türelem árán hajlított kulccsal ki tudod csavarni.Ezután a vezérlőegység kiemelhető.

    Valszeg a tiéd is ilyen:

    Ez a rész marad a helyén./- A hidraulika egységbe sajtolt szelepek mechanikus részei/

    A vezérlőegység szétvágva:

    A képen is látszik,hogy nem a legegyszerűbb úgy szétvágni,(elég vastag a perem) hogy a panel ne sérüljön.
    Ha sikerült szétvágni,jöhet az átforrasztás.(vagy jó lesz,vagy nem) :)

    [ Szerkesztve ]

    Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Új hozzászólás Aktív témák