Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    válasz rarri #29018 üzenetére

    A Kolobok egy orosz mesefigura neve volt - és egy újságé, ami ékes orosz nyelven íródott - az orosztanárunk terítette általánosban.

    Rövid mesék voltak benne és a mindennapokat bemutató kis írások - mind-mind oroszul, hogy barátkozhassunk kicsit a nyelvvel.

    Ha jól rémlik havonta érkezett egy-egy újabb példány - különlegessége volt, hogy járt hozzá lemez melléklet is, nem is akármilyen: LP - kislemez.
    A lemezt magát érdekes anyagból nyomták - többnyire színes, áttetsző műanyagra készült, egészen hajlékony volt. A mesék voltak rajta, ami az újságban megjelenték és orosz népdalocskák :)

    Bakker - ha belegondolok, hogy az oroszt tagozatban tanultam már másodikos koromtól és azóta szinte mindent elfelejtettem, pedig nem is ment rosszul... :U

    ***

    Egyébiránt meg gyümölcspárlatos gyóreggelt Mindenkinek - nekem meg jó éjszakát, mert megyek durmolni :D

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Aktív témák