Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz renatto #36881 üzenetére

    DV-rol egy kicsit bovebben ismet :)

    1. Joker DV: mint mar beszeltunk errol regebben, van MEL ("csak" metadata, mint HDR10+ eseten) es FEL (full enhancement layer: metadata + szin korrekcio) DV UHD BluRay-en.
    A Joker "csak" MEL (lasd 2-es pont). Emiatt HDR10-el neztem meg (emby-t leszedtem es a kinai m9702 oppo klon meg mindig nem erkezett meg lassan 1 honapja, igy nem vartam vele :) ).

    2. DV LG-n: mint Janos korabban emlitette, LG-n a DV chip-et/szoftvert hasznalja, azaz megkeruli az LG algoritmusait.
    Ez miert erdekes? Mert LG-n HDR10 es bt2020 colorspace eseten a sotet jeleneteknel cian es magenta elszinezodes lathato es ez DV eseten nincs!

    Egy rovid teszt, akinek van kedve, nemcsak LG tulajoknak, The Witcher S01E04 53:41-tol, 2-en beszelgetnek egy szuk helyen, a hatterben beszurodo feny egy ablakon keresztul:
    - HDR10-nel (fajlrol) B8-on lathato a fentebb linkelt elszinezodes (normal modban is)
    - DV-nel (netfilx-rol) nincs ilyen gond

    Kivancsi vagyok, mas gyartoknal van-e ilyen gond, Pana, Sony, Philips, Toshiba, Hisense, stb :)
    Es ezzel nem azt akarom mondani, hogy DV a kiraly, csupan azt, hogy maskepp viselkedik a TV DV es HDR10 tartalommal.

    Es mint kiderult, a fent emlitett oppo lejatszo kepes minden (!) anyagbol (SD, HD, HDR10, stb.) DV-t csinalni on-the-fly, nagyon kivancsi leszek erre a feature-re a B8-on :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák