Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz BlacKSouL #62804 üzenetére

    Ha erre április végén leszakad fél méter hó mínusz 8 fokkal, akkor nagyeséllyel mindennek odabasz.

    Ilyen nem volt ebben az országban, mióta élek.

    A Március 15-ös hó is nagy meglepetés volt néhány éve.

    Same rules apply!

  • fokukac

    nagyúr

    válasz BlacKSouL #62804 üzenetére

    Szerintem nem normális az, hogy egyszerre virágzik a tulipán és a gesztenye és a nyárfa, amikor ezek között kéne, hogy legyen legalább 2 hónap...
    Itt Mátyásföldön picit olyan, mintha egy erdőben laknánk, de idén nagyon durva volt, 2 nap alatt rügyeztek ki és borultak zöldbe a fák, majd még 2-3 nap alatt elkezdtek virágozni. Ilyet még nem láttam, ez is hetekbe szokott telni...
    És tényleg az is megvan, amit Peterket mondott, hogy vastagon áll a virágpor a kocsin, mintha leöntötték volna homokkal...

    Szerintem az se normális, hogy nem volt tavasz, hanem egyből nyár lett - bár tudom, hogy Neked ott Mordorban a hegyek között mások a fogalmaid és más hatások érnek. Szerintem az sem normális, hogy április végén 30 fok van heteken át, és a nyári szellőztetős programmal kell hűteni már a lakást.

    Egy olyan évre emlékszem, 2003-ra, amikor május 1-től augusztus 20-ig végig 30-35-40 fok volt, szünet nélkül. Valószínűleg idén is ilyen lesz... az Adria 4 fokkal melegebb, mint ilyenkor szokás. Ez nem sok jót vetít előre.

    Ui. Ami pedig a mézes kommented illeti, szerintem kevesebb méz lesz, hiszen minden egyszerre virágzik, és egyszerre még a szorgos méhek sem tudják mind begyűjteni. Ellenben egy hónap múlva már semmi nem fog virágozni.... Az egésznek a fokozatosság jellege veszett el.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák