Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • divot

    veterán

    válasz I_Am #387 üzenetére

    Itt a történet, jó szórakozást hozzá. :DDD
    (Megjegyzem, segítséget persze nem igazán kaptam, bár egy srác megnyugtatott, hogy jól választottam.)

    Ez volt az első válaszom egy ajánlatra:
    ''Igen, hallottam már a NAD-ról, de fontos, hogy ezüst színű legyen az erősítő, és abból momentán nincs ''raktáron'' egy sem.''

    Amire jött ez a válasz:
    ''A NAD 3020 döntő többsége ezüst szinű. (pusztán csak szin alapján választani erősítőt.. ú )''

    Mire én: ''Ha neked van egy ezüst színű Hi-fi tornyod például, amibe mondjuk cseréled az erősítőt, akkor ugyanabból a márkából a feketét, vagy az ezüst színűt veszed? Nem értem, honnan vetted, hogy idézlek: ''pusztán a csak szín alapján'' választok erősítőt.''

    Erre ez jött: ''Én lesz@rom a szín-mizériát.
    Van fekete Technics rádióm, sötétbarna Technics CD-játszóm és egy ezüst színű Orion sztereó erősítőm.
    És nem a szine érdekel, hanem a HANGJA. A Technics-es korszakban Sony vagy Technics közt lehetett választani. Mondhatni egyik roszabb választás mint a másik. Akkoriban a márkákat sem ismertem, apám munkatársa ajánlotta a Technics-et. És működnek hibátlanul.
    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a legtöbbet a Pénztárca ''nagysága'' jelentette.
    Amúgy meg sötétített üveg mögött van az egész nem is lehet belátni hogy mi van az üveg mögött''

    Válaszom: ''Ha az egykori kamasz szobámba vásárolnék, akkor én is leszarnám, hogy milyen színű. De mivel a kis családom nappalijában van a műszaki ''bázis'' , arra is ügyelni kell, hogy valamelyest egységes képet mutasson.
    Nem te vagy az első, aki abba köt bele, hogy milyen idióta vagyok, amiért érdekel az erősítő színe. Erre csak azt tudom mondani, hogy akkor tessék feketére, pirosra, sárgára, és lilára festeni a szoba falát, a plafon meg maradhat fehér, mert hát ugye le kell szarni, hogy minek milyen a színe. Egyszerűen fel nem foghatom, hogy miért nem lehet szempont az esztétika.''

    Ezek után ez fogad ma reggel: ''Hogy én is belekotyogjak: én most csak ezüst színű erősítőt vennék - ha lenne választási lehetőségem - bár fogalmam sincs, miért?! Hisz fekete a deckem, fekete a CD lejátszóm és feketék a hangfalaim is. De hülye vagyok
    Nekem is a hang számít, mint Topetinek, és ha lenne egy álomjó fekete erősítő, biz' gondolkodás nélkül megvenném. Úgy érzem, csak divatból nézelődtem az ezüstök között.. de ennek immáron annyi, hejj!!
    Egyedül tán' hangfalban nem akarnék feketét, ejha, pont az van, de elég 'randa' is. ugyanis az jobban szem előtt van és akkor még rondább, amikor látszik rajta a por. Erre meg allergiás vagyok, minden téren''

Aktív témák