Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jo13co

    csendes tag

    Udv mindenkinek! Uj vagyok itt es egy Sony Alpha 100 aranylag friss tulajdonosa.
    Szeretnem tudni hasznalt-e valaki M 42 (AF-nek hirdetett) adaptert es objektivet ilyen gepen, es mik a tapasztalatok?
    Az osszes M 42-es objektivnek azonosak a menetszabvanyai, vagyis barmelyiket lehet hasznalni egy ilyen adapterrel?
    Erdemes-e egyaltalan ilyesmivel kiserletezni?
    Lehet volt mar ilyen tema, de en barhogy is kerestem ra, nem talaltam. Kosz, elore is! Feltettem kerdeseim Sony alpha DSLR-nevu topicban is, de mivel meg nem kaptam valaszt ra, ide is beszurtam, ugyanis minel hamarabb szeretnek valaszt ezekre a kerdesekre.
    Ha ezzel megsertettem a szabalyokat, ezer bocsanat!!

    [ Szerkesztve ]

    "Ne felj a tokeletessegtol, ugy sem ered el soha!" S.Dali

  • jo13co

    csendes tag

    válasz Hydra SR #1609 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásokat.
    Pontosabban igy néz ki a hirdetés:
    "Minolta / Sony M42/AF átalakító KOOD márka, van végtelen" estleg igy többet mondhattok erről a témáról.
    Ottkar hozzászólásához fűződően pl. ez az obi:"... Carl Zeiss Jena DDR Flektogon 20/f2,8 típusú M42 a blende tökéletesen működik, mind auto, mind manuális üzemmódban." mint irja, autofókusz módban is működik.
    Vagy mégsem??
    Más lencséket is láttam ami érdekelne esetleg, most nem emlékszem pontosan, de azt hiszem Zenit, Practica (M42???) lencsék voltak azok, később kérdezek ezekről is.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne felj a tokeletessegtol, ugy sem ered el soha!" S.Dali

Új hozzászólás Aktív témák