Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pentium4

    senior tag

    sziasztok!

    lenne egy kis problémám:
    eddig egy canon ip 4200-es printerem volt és van is, de már jó amire nekem kell, csak szines és cd/dvd felületnyomtatáshoz használom, ezért vettem egy samsung scx-3205 multifunciós lézeres gépet, nagyon jó szépet scannel stb.!
    van egy dlink print szevrerem amivel eddig ment a canon, tök jó kütyü, és megy vele az uj samsung is, de a scanner nem! hiába állitok bármit is nem akaródzik! akinek tippje az irj miért nem!
    na jó mondom kicseszek vele, pont van itthon egy usb extender UTP re 50m ig lehet hosszabitani az usb-t és csak usb1 kompatibilis! összedugom a géppel megy faszán, mondom királyság van! na mondom akkor kipróbálok valamit, ahol a nyomtató van csak 1 lan kábel van vezetve másik vezetése igen necces(furás/faragás)! mint tudjuk ugye a 10/100mbit es hálózatok az 1-2-3-5ös erek vannak használva, ezis nagyon jó, krimpeltem egy ilyen dugót a végére ahol szétosztottam két fele a 8 eret és a megfelelő helyre kötöttem, minden kész, printszerverbe bedugom, kész a kapcsolat lehet nyomtatni, királyság van! akkor dugom a másik 4 eres csatira az extendert, másik végét a gépbe usb vel perzse mert csak párba müxik az extender! és nem megy, semmit nem érzékel, mondom fasza kapja akkor be!
    most az jutott eszembe hogy milenne ha szereznék egy wifis usb-s adaptert, beledugom a nyomtatóba és wifibe nyomni, azt hogyhogy csatlakoznék hozzá azt még nemtudom, de a routerhez tudna sztem vagy passz, várom az ötleteket!
    köszike!

    P4

  • pentium4

    senior tag

    sziasztok!

    lenne egy problémám, amin már sokat agyaltam, de nemtudom melyik oldás lenne a legjobb!
    adott egy samsung SCX-3205 multifunkciós printer, ami a szoba másik felén van, messze a géptől és a routertől, eddig egy tintasugaras nyomtatóm volt, ideje volt váltani!
    az egy dlink printszerveren kommunikált a routerrel, nagyon király volt, mivel ahol a nyomtató van ott van utp kábel így ez volt a legkézenfekvőbb, kb 4k volt a printszerver és mindenki tudja hálózaton használni! na de az új gépezet multifunkciós, a printszerveren a nyomtatási funkció hibátlanul megy mint eddig, de a scannelés már problémás, az nem müxik sehogy sem! ami várható volt :) gondolkoztam én már bluetooth os cuccon vagy valami már printszerveren, de az ujjak nagyon drágák és nem biztos hogy kompatibilis a samummal! vettem kinából ilyen usb to lan extendert, de az csak az usb1.0 t támogatja, lan kábel két végére rádug be a gépbe és nyomtatóba, fel is ismerte, de egy idő után mindig megszakadt a kapcsolat, ki be kellett húzgálni a kábelt hogy ujra érzékelje és ez rohadt idegesítő egy dolog, nézegettem lanos usb hub okat, meg egyéb szir szarságokat, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás! kérlek segítsetek megoldani ezt nekem, 1 a lényeg a nyomtató marad ott ahol van és kábellel csak lan jöhet szóba mivel csak az van ott és mást nem igazán lehet odavinni, lehet vezeték nélküli is, és relatíve olcsó megoldás legyen!
    várom ötleteiteket!
    köszi

    P4

Új hozzászólás Aktív témák