Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Ilyen lesz a Honor 200 és 200 Pro

    ma A Lite verzió már itthon is megvásárolható, az alap- és Pro modell pedig június 12-én érkezik Párizsba.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz hahakocka #42776 üzenetére

    "5-10 fps difi van igen, ezért mondtam hogy 1650 -1060 közt van 780M."

    Ez továbbra se így van. Még az AMD szerint is átlagosan a 1650-es szintjén van a 780M, ami 20-25%-al marad el a 1060-tól, az "új" 3050-től pedig nagy valószínűséggel még jobban le lesz maradva.

    "3050 persze jobb de annyival nem hogy 80e ft difi legyen."
    Nem tudom a 80 e Ft honnan jön, de pont az RTX 3050 ami jelentősen olcsóbb lesz, miközben gyorsabb és még saját VRAM is van és nem kell hozzá új platform.

    "A Jedi egy játék egy vadiúj game, 780M el nem azt fogsz tolni de sokáig 3050 el se. A 43 fps sem sok azért 3050 en se. S fluid motionnel ott van azért a 60 fps. De ez a game nem e 2 GPU játéka."
    Most hogy jön ide egy Jedi nevű játék, amikor HTPC volt a téma? HTPC fronton a játék teljesítmény nem a legfontosabb, de ha az ember néha 1-2 órácskát akar a HTPC géppel játszani, akkor megint csak jobban jár a 3050-el. Ha esetleg a Jedi alatt "Star Wars Jedi: Survivor" című játékra gondolsz, akkor sikerült egyetlen játékot kiemelned, ami ráadásul a 2023-as év egyik legpocsékabb PC portja lett, egy rakás szemét technikai szempontból, de amint mondtam, itt nem a játék teljesítményen van a hangsúly.

    "Még egyszer ez egy IGPU és kb ingyen jön a procihoz. Arányosan kell hasonlítani."
    Te hasonlítottál egy 330 dolláros APU-t egy 180 dolláros dVGA-hoz, nem én. :)

    "Mini PC ben 127e ért volt év elején egy full 16GB DDR5 ös 8 magos Ryzenes 780M es 1 TV SSD s Pc. A 32 gb os változat volt 177e."

    Az engem is nagyon érdekelne, hogy ezt hol láttad, mert önmagában az APU drágább, legalábbis a 8700G 330 dollár lesz, ami itthon kb. 130k környékén lesz.

    "Ha nagy vga t akarsz akkor úgyis veszel hozzá rendes PC-t is."
    ???Hogy jönnek ide a nagy VGA-k? Egy szó se volt róluk eddig. Épp arról van szó, hogy a 3050-hez nem kell új PC-t venni, míg egy 8700G-hez igen.

    "Igpu meg van ugyan sokkal gyengébb mint a 780m, sok más procin is ha épp nincs erősebb GPU."
    Pontosan, aki új HTPC-t akar az tud venni egy új MiniPC-t, ami fele annyiba kerül, mint a 8700G. HTPC célra felesleges pénzkidobás a 780M IGP, amennyiben az ember kizárólag csak videókat akar nézni rajta, ha viszont alkalmi játék is szóba jöhet, akkor jobban jár egy 3050-nel, pontosan erről beszélt b. is.

    #42778 gbors: Egy ilyen kaliberű kártyával a felhasználók nyilván nem a legújabb AAA fognak majd játszani, nem arra való, régebbi játékok esetén pedig az a 20-25% továbbra is fontos lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák