Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #42420 üzenetére

    És az miért zavar téged hogy ha AMD-t hibáztatja?
    Ugyan úgy elcsalták a nevezékeket ahogy az Nvidia. Ha Nvidia nem lépi ezt meg AMD lenne a legnagyobb szarban most .
    Nekem nem jön le sehol az hogy ő a 256 bitre és a ramra gondolt.
    Gondolom amúgy Nvidia 4070 Superrel a 7800XT-t célozza.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Busterftw

    veterán

    válasz Abu85 #42420 üzenetére

    Ezzel a "kritériummal" én sem értek egyet, tőlem aztán lehet 64bites is, ha hozza a teljesítményt.

  • szasanyi

    félisten

    válasz Abu85 #42420 üzenetére

    Nem egészen arról van szó 12GB/192bit azért gáz (szerintem) mert egyrészt a 4070 árazása miatt (a 4070Ti-ről nem is szólva) simán lehúzás az NV részéről. Butított a költségcsökkentés miatt, mégis drágább mint az AMD azonos kategóriájú (és összességében nem kevésbé korszerű) kártyái. Másrészt azokban a játékokban (mert ugye emiatt vesznek a népek drága kártyákat) ahol számít a memória sávszélesség ott konkrétan hátrányt jelent.
    A következő, fontos körülmény számomra - bár erre már utaltam -, hogy az AMD csak 25-30% többlet teljesítményfelvétel árán képes kábé azonos teljesítményszintet hozni játékokban. Ha a 7800XT szintén 200W körül mozogna és nem 250-260W-ot fogyasztana ugyanott ahol az a 4070 esetében 200W (vagy annyi sem) akkor rendben lenne.
    Értem az okfejtésed az előnyök-hátrányok tekintetében - és bár nem tetszik, de ez van - így azzal kompromisszumot is kötnék. De az, hogy ekkora többletfogyasztás plusz (illetve mínusz) FSR3 és RT terén is... Persze ott a 7900XT is, de az már inkább 4070Ti kategória, ami összességében szintén jobb és szintén kevesebbet fogyaszt. Szóval akárhogy nézzük, az AMD az FSR3 képminősége és az energiahatékonyság még mindig nem jó.
    Sajnos a jelenlegi RTX 4000-ek árai nem fognak leesni, míg a SUPER-ek biztosan drágábbak lesznek. Ez ugye a "kemény valutánk" és a "csekély" ÁFA-nk miatt (a magyar kereskedőket csak zárójelben jegyzem meg, mint szintén nem előnyt) nálunk ez borítékolható. Azt nem tudom, hogy az AMD tartogat-e valami újdonságot jövőre ami jobb alternatíva lehet a jelenlegi termékpalettához képest. Azt sem - bár gondolom nem -, hogy az NV SUPER kártyái és/vagy árazásuk hoz(hat)nak-e AMD-s árcsökkenést.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Új hozzászólás Aktív témák