Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #72042496 #15144 üzenetére

    Az, hogy mennyire hangos a hűtő, megint egy érdekes téma. Valamelyik másik topicban írták, hogy a jó custom hűtő 2000 RPM-en néma... én meg egy 750Ti Strix-et már 700 RPM-en hangosnak tartok, és vakarom a fejem hogy valamit csinálni kéne vele, mert ez így gáz. Arról nem is beszélve, amikor 1000 RPM fölé megy, brrrr...

    Szvsz a jó custom hűtőnek nincsen szüksége 2000rpm-re. Az én Twinfrozer 5 hűtőm egy GTX970-nel 1450MHz-en játékkal maxra terhelve is csak kevéssel megy 1300RPM fölé és itt tényleg kifejezetten halk és hűvös. Ha a hőfokokat elengedném mondjuk 85C-ig (tavasszal 70-ig is alig ment fel, 67-70 között tanyázott) akkor pedig tényleg nagyon-nagyon halk lenne. (igazából így is az, mert hangtompított házban van)

    Nem azt mondom, hogy minden custom hűtő eredendően halk, ez nagy butaság lenne, de minden szériában van 1-2 gyártó aki odarakta magát.

    [ Szerkesztve ]

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz #72042496 #15144 üzenetére

    Ezt mondjuk abból a szempontból meg tudom erősíteni, hogy a 6950-esen nekem egy Arctic Extreme Plus csücsült és az tényleg kussolt.

    Ha zajról van szó, akkor nagyon sok múlik mindenen. És ez nem vicc.

    A ventilátoroknak ne legyen motorzaja, és legyenek jól kiegyensúlyozva, mert 2-3 ventinél már a rezonanciából fakadó interferencia is komoly gond. A rezonancia frekvenciájának és (a)szinkronjának függvényében hullámzóan hol halkabb, hogy hangosabb a zörgés. Régen, a rozoga házakban 2-3 vinyónál ez nagyon megfigyelhető volt.

    Aztán ha végeztünk a rezgéssel, akkor jöhet a szél. Maguk a ventilátorok se keltsenek szélzajt, de ugyanakkor a borda se, ahogy áthalad rajta a levegő, és persze számolni kell(ene) a nyákon levő alkatrészekkel is.

    Ezért van az, hogy custom hűtésnél még mindig a legjobb módszer a hőleadó felület kártya síkjával párhuzamos méreteinek maximálisra növelése, és megtámogatása minél több, minél lassabban forgó ventilátorral. Akkor az alacsony fordulatszámnak és a nagyobb felületen kisebb sebességgel áthajtott ugyanannyi levegőnek hála a szélzajt kiütötted és már csak a rezonanciára és a motorzajra kell figyelned.

    sz: Ez mondjuk meredek, de biztos nagyon halk. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák