Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szinyák

    őstag

    válasz proci985 #15264 üzenetére

    Nem volt semmi gong vele , szépen tartotta magát 55-80 fps között nem volt nagyon nagy beesés sehol .
    textúra hibák se . Direkt Hwinfo is ment alatta , ott is megnézem 3560 mb bezabált meg a gépbe a ramot is tele veret 80 % a 8gb.-ot

    Szinyák

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #15264 üzenetére

    Sikerült kicsit tesztelnem a kártyát, FC4-gyel (Ultra High) játszottam pár órát, az istennek sem zabálta meg a memóriát (2560x1080), még 3GB-ot sem evett (full HD-ben csak 2600MB volt). Még a VSyncet is rá lehet dobni, mert be sem néz 60FPS alá. :DDD Jó kis kártya ez. :C Viszont lassan kezdek félni tőle ;] :

    Fesz emelés nélkül a biztos tuning (1348/1487)1550/7920MHz (tesztben 1575, de nem nyírom ki a karit hátértéken pörgetve). Viszont, ha feszt emelek, sem megy feljebb, lehetséges ez? 1600-nál Fire Strike kivág, RAM-ok 7900-nál néha már kis zöld pöttyöket köpnek, nem kockáztatok további emelést (amúgy is csak tesztre kéne).

    RIOS marhája nem engedi feltenni a képet, majd feltöltöm valahova linkelni. :((( Addig az adatok:

    A kártya nem melegszik 75°C fölé, ezt max. 74% hűtéssel bírja (2367RPM) a "memory controler load", amit nem tudom, mi, max. 63%, és még így is csak 85% TDP-ig megy el (@1.212V). Elméletileg tehát többet kellene bírnia. Elképzelhető, vagy fesz emelés nélkül ua. a vége, mint azzal? :F

    Amit még megnéztem: a legminimálisabb (100MHz) VRAM emelésnek is mérhető hatása van, +800MHz pedig +3-4%-ot is hozhat (magasabb GPU-val vsz. többet).
    GPU túlhajtással semmivel sem bírnak többet a RAM-ok.

    +1 érdekes megfigyelés: Hirtelen minden élővé vált, Fire Strike-ban egészen hihetetlen a változás, hogy megint igazi PhysX van (játékokban foltok helyett igazi köd, v. füst, apró tárgyak mozognak/lengenek a szélben, stb). Lósz.rt csinál meg ezen AMD kártya mellett bármilyen processzor. :DDD (Már majdnem elhittem, hogy én láttam rosszul GTX 560 után 7870XT-n. :(( ) De tényleg, akinek szent meggyőződése, hogy ez egy pocsék kártya, amellyel átverték a népet, vegyen helyette 290X-et. ;] Én inkább élvezem. :R

    Jim74: Teljesen jó a GB OC Guru-ja. Nekem annyi bajom van csak vele, hogy amióta SSD-n a rendszer, hiába van autostartban, nem indul. :Y HDD-s rendszeren működik. :W Ha tudásban maximumot akarsz (pl. monitorozás), akkor Afterburner.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák