Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcsi84

    aktív tag

    Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.

    Megvettem akcióban a hétvégén a Starcraft 2 HOTS-ot. Gondoltam, hogy a gépem képes maximumon elfuttatni, ezért ahogy az nvidia experience optimálisan ajánlotta, azokra a beállításokra változtattam.

    Egyből feltűnt egy dolog, hogy a monitorom maximum 1080p képes, mégis valami 2157x 1200 valamennyire állította a felbontást.
    Hát mondom legyen, legalább megizzad a kártya. Tényleg tű éles volt minden sehol egy rece-fice.
    Az fps-ek is tökéletesen alakultak 50-60 között a legtöbb esetben.

    Elégedett is voltam, de gondoltam, hogy akkor lássuk mennyit tud a kártya. Csináltam vagy 200-300 zerglinget és ott kezdődött a probléma. Az fps rögtön leesett 17-25-re.
    Addig frapssal mértem az fps-t. Gyorsan kikapcsoltam és elindítottam az afterburnert.

    A processzorom 4 magja kb 50-60%on üzemelt. A VGA pedig szintén 50-60%-on, memória usage 900-1100 között.

    Mi lehet a gond? Miért nem üzemel 100%-on a kártya?
    Vagy nem képes kirajzolni a sok kis zerglinget?

    Természetesen megpróbáltam 1080p-ben élsimítás nélkül, de akkor sem lett sokkal jobb a helyzet.

    Aki tud valami megoldást, az kérem jelezze.

    Köszönöm

    U.i: A youtubeon sok videót néztem gtx 960-assal és jól futott a játék, de ők nem terhelték a kártyát masszív zerglinggel.
    Ez azért érdekes, mert ha egy meccsen amikor 2-4 majdnem teljes populáció egymásnak feszül, akkor nem poén a 15-17 fps.

Új hozzászólás Aktív témák