Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz JoolsNOS #4047 üzenetére

    Nekem alapból felmegy 3-ra, 4GHz-en még 5FPS is megvolt! (Max, nem átlag. :) )
    Most mindenféle csere drága, még a szimpla vásárlás is.

    SzlobiG: Cseles vagy. :DDD Látom ám a VGA-dat az adatlapodon! ;) A GTX460SLI távolról sem éri el ezt a sebességet, és akkor még ott van a CPU-kihasználtság, ami meglehetősen alacsony Vantage alatt (egyébként nyilván nem erre a szerény felbontásra, ill. 1 monitorra tervezték a karidat). Linkelek be grafikonokat.


    3DMark Vantage CPU-kihasználtság


    Unigine Heaven CPU-kihasználtság

    A fentiek alapján továbbra sem érzem úgy, a HD4870 és a 460GTX közti sebességkülönbséget ismerve, hogy akár egy 460GTXSLI alá is kevés lenne egy alap órajeles core i 920, HA az engine-t rendesen leprogramozzák a CPU kihasználásához. Még mindig az a baj, hogy ezt a játékgyártók nem teszik meg (és ezért javasoltam a tesztel alatt a CPU-maghasználat monitorozását).
    Amúgy, ha valóban tuningolt i7 kellene már egy 460GTX alá, most pár évig egyetlen új VGA-t sem adna ki egyetlen gyártó sem. Legföljebb a játékgyártók lesznek meglőve, ha a userek majd azt látják, hogy hiába vesznek egyre erősebb VGA-kat, az egyre irdatlanabb CPU-limit miatt nem gyorsul jelentősen a gépeik grafikai teljesítménye. Persze csak, ha igazuk van azoknak, akik szerint CPU-limites már egy GTX460 is. :U

    JoolsNOS: A kevés cache és RAM a hunyó Alonsonál sztem. Ezek szoktak akadást eredményezni, ill. stabil, de nem kiegyensúlyozott tuning. Természetesen a friss program és driver sem zárható ki.

    Frz: Előbb lehet, célszerűbb lenne gépet fejlesztened, máskülönben nem lesz túl gyors az új kari sem, főleg ebben a felbontásban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák