Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz salvation #17387 üzenetére

    Szia ! :D

    Ez a videó talán segít és választ ad bár nem 1080as karival van a teszt. Akinek van konkrét tapasztlata ezzel a proci+ kártya kombóval biztos ad neked választ. :)

    https://www.youtube.com/watch?v=VDo-j00vUtw

    A videó szerint van különbség de játékfüggő és azon belül jelenetfüggő. Van ahol sok különség van és van olyan is ahol azonos az érték - Nekem ez jött le belőle Egyébként a minimum fps a lényeg és az legyen elég magas.

    Szerintem húzd a procidat fel kb 4.4GHzre , de csak ha elég erős a procihűtőd. Meglátod , hogy mennyit változik és elég e neked az adott fps. Msi Afterburner progi megmutatja a különbséget. Amelyik játék engedi a progi használatát ott meg tudod nézni .

    Amennyiben váltanál skylake rendszerre az mindenképpen plussz költség , neked kell eldönteni megéri vagy nem . Újonnan én nem venném a 6700k procit csak garanciális használtat (kb 80-85k) .
    Ugyanígy alaplap+memória. Sokat lehet vele fogni .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz salvation #17420 üzenetére

    Szia ! :)

    Igen , annyi fps különbség van.
    G-sync-el simán kell mennie én nem agódnék ezen. Fölösleges beállításokat amik nagyon lehúzzák az fps kikapcsolni, szűrőknél szorzót lejjebb venni , ha kell kikapcsolni.
    Számít az is milyen felbontással játszik az ember , én kiprobálnám az nvidia dsr-t is ha már van rá lehetőség.
    Mennyit hoz minőségben és van e értelme ,azt ki kell próbálni.
    Én 2560x1440p felbontás fölé nem mennék , azt még vinnie kell elég jól a 1080nak.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz HUNgabus #17473 üzenetére

    Szia ! :)

    Szerintem nyugodtan vedd meg a 1070es kártyát , a 3év garanciaidőt nézd , hogy megadja a bolt. Gainward, Msi, Zotac / 5év ha beregszitrálod / , EVGA . Fontos dolog ,hogy mérd le hogy befér e a házba a kártya. Zotac AMP Extreme változat azhiszem 2,5 slotot foglal el .

    - A házból kifelé fújó változatok ( mókuskerekes) is jók a vélemények szerint. Néhány fokkal melegebb talán mint a többi de még mindig határértéken belül van. Ezekhez nem biztos , hogy szükséges a bios frissítés nem volt velük túlmelegedési probléma. Egyéni ventiprofil itt is jól jöhet ha szükségesnek érzed.
    Sokat fog dobni a játékélményen a kártya az biztos. :D

    Érdemes hozzá saját ventiprofilt is csinálni . Biosát is érdemes frissíteni a kártyának ha nem a legfrissebb van hozzá. A program a gpu-z ,amivel meg tudod nézni a memória fajtáját a kártyán.

    Van aki kitámasztja ezeket a kártyákat a meghajlás miatt van nekik súlyuk .
    Házilag 2db hátsó takarólemez összecsavarozásával plusz kis gumi ütközővel láttam megoldotta egy fórumtárs. - ötletes és nem kerül semmibe :)

    Memóriából lehet elég lessz 6giga is , de ha lecserélnéd szerintem 1db 8gigás modul is vagy 2x4giga teljesen jó . Egy , kettő és három csatornás memória mód között mekkora különbség van játékoknál nem tudom. Lehetséges , hogy nem számottevő a dolog.

    Amennyiben van rá lehetőséged eladod vagy beszámítattod a 3x2gigát.

    Teljesen új gépre szerintem ráérsz összegyűjteni és ajánlám a garanciális használt terméket is . Lehet vele spórolni .

    Tápegységedre írtad hogy régi , lehetséges érdemes lenne lecserélni ha van rá keret 550-650W-os gold minősítésű darab elég kell hogy legyen. Azt hogy fix kábeles vagy moduláris legyen neked kell eldönteni és a márkáját is. Szerintem érdemes olyat nézni amire 5év garancia van.

    Gépházból ajánlanék néhány márkát Cooler Master, NZXT Source 530 vagy ha kisebb is elég s340 amibe dvd iró hely nincs, Fractal Design. Nézd meg ezeknek a gyártóknak az oldalát és megtalálod a neked valót . Használtan is ki lehet fogni nagyon jókat. Természetesen más gyártó is van ezeken kívül amiből választani lehet .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz szabog4 #17949 üzenetére

    Szia ! :)

    Inno3d nem merném megkockáztatni és inkább más gyártótól választanék. Te döntöd el mit veszel és mi felel meg a pénztárcádnak. Nehogy utólag megbánd a döntésed.

    Vannak más márkájú gyártók amit én a helyedben választanék 1070ből : - Gainward Phoenix ,
    Msi GamingX , Zotac AMP Extreme (5év ha regisztrálod a kártyát az oldalukon ).

    Kicsivel drágább mint amit te kinéztél , én nem sajnálnám rá azt a pár ezer plusszt .

    Granciaidőt mindenképpen érdemes figyelni, hogy mennyit ad rá meg a bolt ahol veszed.

    Palit Gamrock vagy JetStream ez drágább mint a gamerock. -Palit márka színben és talán garancia időben tér el a Gainwardtol , kinézetük megegyezik Gainwardal 3évet láttam míg a Palitra 2 év gar. időt.

    - Galax HOF kártyák is a drágábbak közé tartozik

    - EVGA kártyáinál bios frissités és szét kell szedni a kártyát - nem jár garancia vesztéssel a szétszedése - és thermal padot kell rá tenni vrm túlmelegedése miatt

    - A házból kifelé fújó tipusok és a gyári vizhűtéseseknél nincs erre szükség , nem volt velük probléma a gyártó szerint Friss EVGA kiadásokon, hogy a Bios / thermal pad javítva / cserélve van-e nem tudom.

    gpu-z programmal tudod megnézni milyen memóriával jött ki a kártya ha már megvan.

    A legfrisseb bios-t érdemes feltenni rá , ha van hozzá és saját ventiprofilt is érdemes csinálni a kártyához.

    Árak ilyenkor változnak feljebb viszik ünnepek előtt , jövőre lehet lejebb megy de ,hogy mennyivel az jó kérdés . Sokkal olcsóbban nem hinném , hogy hozzájutsz.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz szabog4 #17951 üzenetére

    Szia ! :)

    Saját tapasztalatom nincs a kártyákkal csak az általam olvasottakat írtam le.

    Nem tudom hogy milyen ventihangja van a többi kártyához képest az általad kinézett Inno3d ichill x4nek.
    A kicsi ventillátor hangja is kérdéses mennyire lehet hangos ha felmelegszik a kártya 60-70fokig és elkezdenek a ventillátorok pörögni magas rpmen - főleg a kicsi ventillátoroknak szokott hangja lenni magas rpmen Ha találsz róla videót vagy olyat akinek ilyen típusu van vagy próbált ilyent, attól megtudhatod a választ.

    A gigabyte kártyánál volt olyan probléma hogy furcsa hangot adott ki a ventillátra felpörgésnél , mintha nekiért volna valaminek , búgó zúgú rezonáló hangnak tudom én elképzelni ami zavaró lehet. Ezt lehet , hogy javították már biosba szoftveresen.

    Asus strix kártyánál is volt vmi tervezési hiba ha jól emlékszem , bár nem tudom hogy hőfokokban vagy bármiben okozott e valakinek problémát. Ezt találtam róla itt forumon : [link]
    Tapasztaltak , hozzáértők, tulajok majd elmondják erről a véleményt gondolom.
    A többi olcsóbb típusoknál a hűtési teljesítménye a kártyának ill. a ventik hangja is nagyobb lehet.
    Ha húzni is akarod a kártyát előfordulhat hogy nem megy addig mint a minőségibb darabok - az előbbiek miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Siszibatya #17955 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből.

    A többi olcsóbb típusoknál a hűtési teljesítménye a kártyának kissebb/gyengébb ill. a ventik hangja is nagyobb lehet , ami szintén zavaró lehet.

    szabog4-nek
    Amp extermenél mérd leh hogy elfér e a házba bazi nagy kártya és van súlya és 2.5slotot foglal el.
    Érdemes alátámasztani lehajlás miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz birorichard #19910 üzenetére

    Szia ! :)

    A játékbeállításokba vannak olyan beállítások amik csak zabálják az fps-t de látványban meg nem dob akkorát rajta.
    Ezeket érdemes kikapcsolni vagy lejjebb venni a részletességet, esetleg szorzókat kisebbre állítáni .
    Mindenki úgyis a saját izlése / megszokása szerint állítja ezeket be.

    (OFF)Én inkább egy kisebb felbontású monitor vásárlását javasolom neked , ha a FullHD - 1920x1080 nem elég , akkor a középút 2560x1080 ami még jól meg lehet hajtani , de szerintem max.2560x1440. - ehhez már lehet jobb lenne egy 1080. 4k teljesen fölösleges , kell még néhány generáció mire ki is fogja hajtani 1db vga magas minimum fps-el . (/OFF)

    Tv-t nem szokták ajánlani a játékot input lag miatt , monitorok értékei , tulajdonságai jobban megfelelnek erre.
    De lehet neked tv-n is jo és nem zavar. Más is lehet van ezzel így.

    Röviden egy 1070+egy kisebb felbontású monitorral szerintem jobban jársz. ( használt rendes bolti garissal járnál a legjobban és azzal spórolnád a legtöbb pénzt )

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Borote #20319 üzenetére

    Szia ! :)

    ZOTAC AMP kártyát is ugyonúgy tudod regisztrálni az oldalukon . Ilyenkor úgy tudom több lesz rá a garanciaidő.

    GAINWARD 3750-BLISS kártya is van ugyonolyan jó szerintem. A Phoenix változat az 2,5 slotos és hosszabb és drágább is.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz jokeph #23810 üzenetére

    Szia ! :)

    Leírnám saját véleményem , remélem segít dönteni és van benne számodra hasznos info .

    Kártyák méreteinek meg utána kell nézni mindig , nehogy meglepetés érjen , hogy nem fér be. Vannak itt azért 2,5 slot széles kártyák is ami szintén egy szempont lehet. Hosszra , súlyban meg az Zotac amp extreme , egy brutál bitang kártya.

    Szerintem is rendes méretű kártyát vegyél a házba ha már elfér. Palit sjs és gamerock , Gainward phoenix , Msi gaming /x , Zotac amp / extreme márkák között nézelődj ezek mind jók és halkak. Hőfokokban is nagyjából ugyonazt tudják. Én msi 1070 sea hawk x használok és nagyon meg vagyok vele elégedve minden téren.

    Optikai meghajtóból meg szerintem, használj külsőt. Mini kártyákról én nem néztem tesztet , de valószínű jobban melegedhetnek és hangosabbak is lehetnek normál mértetű társainál.
    Van akit nem zavar a magasabb hőfok és a zaj.

    Jól szellőző megfelelő méretű házzal és minőségi ventikkel megoldhatóak a hőfokok. Kis méretű házat sokkal nehezebbe szerelni és szellőztetni a sok watt miatt sők hőt is el /ki kell fújatni a házból.

    Egy fontos észrevétel : Egy nagyobb tápegységre mindenképpen beruháznék, az a 450-es szerintem túl kicsi, ha az adatlapodon lévőt használod. Durván a géped összfogyasztása kb.360-400W terhelve , amit meg fog enni a gép egy ilyen tervezett rendszerrel.
    Egy 700-800Wos gold táppal jobban járnál minden szempontból. Ha ekkorát választasz és van rajta eco mód, akkor a ventije se kapcsol be , mert nem éri el azt a terhelést .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz jejike #25988 üzenetére

    Szia !

    Egy kis segítség:

    nvidia control panel -> 3d settings -> global setting -> az ablakban lejjebb görtetsz és Vertical sync sort megkeresed , rákattintasz kiválasztod és katt az OFF feliratú sorra -> apply

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Pety1 #26117 üzenetére

    Szia ! :)

    Inno3d kerüld el , ne vedd meg egyik verzióját sem szerintem - hűtése gyengébb és hangja nagyobb a többinél.

    Legjobb hűtésű , halkságú kártyák : gainward phoenix , palit super jetstream és a palit gamerock, msi gaming x

    zotac amp extreme - méretét nézd meg brutális ,bazi nagy kártya hosszra és súlyra is

    hybrid vízhűtéses megoldások jobbak hőfokokban : msi sea hawk x , evga hybrid ill. ftw hybird

    épített vizes megoldáshoz előreszerelt full cover blockal : msi sea hawk ek ,
    evga hydro copper 1080hoz

    zotac arcticstorm 1080hoz

    Evga modelljei azok amire garanciavesztés nélkül szétszedhető és szerelhető rá a támogatási listából full cover block / hybrid megoldásos verzió is
    .
    A többi gyártónál szétszedése saját felelősségre , kártya szétszedése garanciavesztéssel jár én úgy tudom .
    ( amennyiben van látható nyoma a kártyán , csavarokon , egyéb helyen , pl. sérült garancia matica a csavaron )
    Aki tapasztalt és ügyes az meg tudja csinálni észrevétlenül ezt a műveletet.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Laraxior #26121 üzenetére

    Szia ! :)

    Akkor egyel több az ajánlott márka KFA2 ! :D HOF széria főleg a fehér színt kedvelőknek és akinek passzol a konfigjához annak ajánlott. :D

    Módosíthatóság és garanciáztatás egy nagy plussz akkor és külön öröm neked ! :D

    A tied brutál jól ment ! :DDD

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz hszilard666 #26264 üzenetére

    Szia ! :)

    Nagyon sokat számít ha nagy és jóllszellőző házban van a kártya és a ventillátorok minősége és száma is . Egyedi ventiprofillal szerintem jobban jársz , pörögjön jobban a venti ha magas a hőfok.

    55 fok felett nemigen látod akkor a kártyát és cserélheted ha van rá lehetőséged a radin lévő venti jobbra. pl. lepa bol quiet 12cm ventire

    30 fokos szobában 55 fok alatt van az a sajátom gyári ventivel .Kártyát én alapon használom. 1db lepa bol quiet elől, hátulra van rögzítve a videókártya radija gyári ventivel. Procihűtő fújja rá a meleg levegőt. Se fölül , se oldalt nincsen venti.
    Nincsen ssd-m . Egyetlen egy akadás nem volt játékokban FullHD-ban, amiket próbáltam, ésszerűen kell beállítani ennyi a titka , nem kell kimaxolni minden beállítást meg full ultrára húzni mindent szerintem . Online gamelés már más kategória sokfős szerveren , ami más beállítás igényelhet és gyors netet.

    Fullhd felbontáson még csak csak elmegy, de 1440p már necces és vissza kell venni a beállításokból , főleg ha rosszul van optimalizálva a játék.

    Egyéni vélemény a videókártyákról és a felbontásokról :

    1440p-re ultrán minden kimaxolt beállításhoz már 1080Ti kell. Lehet az is kevés lessz néhány estetben , főleg ha 144Hz és az fölötti fps a cél. ( van game aminél elérhető ,de annak nem annyira komoly a grafikája és/vagy régebbi a játék )
    4k-ra meg édes kevés a 1080Ti , vissza kell venni a beállításokból , hogy mennyire az egyénfüggő és monitor Hz függő .
    4k 144Hz és főleg 4k hdr 144hz-re még kell várni pár generációt ,mire azt 1db kártya kihajta maxon , minimális fps droppal .Arra is hogy emberi ára legyen majd azoknak a monitoroknak.

    G-synces monitor megkönnyíti az ember dolgát ,folyamatos játékmenetet biztsít, aminek meg kell fizetni az árát főleg ha IPS panelos a kiszemelt .

    Nemhinném ,hogy egetverő különbség van az alapórajeles boost és a 2100ra húzott kártya között játékokba , akkora plussz fps-t szerintem nem ad .
    50 foktól elkezdi visszavenni a boost órajelet 12-13mHz lépcsőkben. 50 fok alatt kellene tartani . / nem lehetetlen ezzel a hybrid megldással sem /
    Épített vízzel meg simán megoldható (nagy/ túlméretezett radiátorokkal ) annak kiépítése meg jóval drágább összességében.
    Magasabb hőfokon hamarabb droppolhat és plusszba melegszik , ami tovább melegíti a konfig alkatrészeit is.

    Benchmarkokban a húzásnak lehetséges hogy van jelentősége , nagyobb pontszám meg fps értékek, de az engem soha sem érdekelt. Útmutatás , stabilitás és teszt erejéig még okés, de állandóan benchmarkolni fölösleges szerintem. Adott játék/ program mutatja meg úgyis az instabilitást amivel éppen játszunk.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz hszilard666 #26270 üzenetére

    Szia ! :)

    Az nvidia boost 3.0 szerint igen és benne gtx 1080 szerepel.

    A 1070 is hasonlóan működik ez alapján írtam és következtettem . A techpowerupos cikk 29 oldalán van egy kép onnan vettem az 50 fokot : [link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz RazoR #26274 üzenetére

    Szia ! :)

    Nem is kell ugyonazon véleményen lenned velem mindenben , ezzel nincs is baj.

    Én gtx 1070es kártyáról írtam véleményt nekem olyan van és iszilardnak is.

    Gtx 1080-ról én nem állítottam ilyent, az erősebb kártya ez egyértelmű. ( tuti meg lehet fektetni 1080at is és lagolni fog a game - van az a beállítás és hozzá optimalizálatlan játék )

    Én simán használnék 1080ti kártyát FullHD felbontású monitor mellett és szerintem vagyunk így még néhányan egyébként . Nem tartom overkillnek egyáltalán ehhez a felbontáshoz

    60Hzen tudja tarani a 60fps-t - ez el is várható egy ilyen kártyától még 1440p-ben is.
    1440p 144Hz és 165Hz-en már egy kicsit másként alakulnak a számok.

    Egy 1070et is be lehet úgy állítani ,hogy jól/ elfogadhatóan fusson szinte minden 1440p-ben.

    Egyénfüggő ki mit hajlandó beáldozni azért hogy számára jól fusson az adott játék - pl. - szórzók levétele , élsimitásoké, akár teljes kikapcsolása , dof és motion blur kikapcs, ultra helyett very high , high beállítás használata stb.
    Vannak optimalizálatlan játékok amik alá tehetsz szinte bármit nem fog jól menni, ezt mindenki tudja.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz RazoR #26277 üzenetére

    Szia ! :)

    Rendben , előfordul az ilyen , félreolvas/ értelmez az ember valamit és válaszol normális stílusban rá.
    Szerintem ezért nem kell bocsánatot kérni.

    Mindenki használja elégedetten, boldogan, hibamentesen sokáig a saját kártyáját / konfigját ! :)
    Azért van a fórum , hogy a gondolatokat és tapasztalatokat megosszunk egymással , segítsük a másikat , kérdéseket tegyünk fel stb.
    Tévedésekre , hibákra felhívjuk/ják a figyelmet bizonyos témával kapcsolatban. Ezekből tanul az ember.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz 10th Doctor #26286 üzenetére

    Szia ! :)

    Gigabyte kártyával már volt problémája pár embernek itt a fórumon. Gondolom volt akinek hibamentes volt.

    Kerregő zajt adott ki a ventije , miközben felgyorsult. Olyan hangja volt mintha beleérne valamibe. Lehetséges hogy ezt a hibát már javították valahogy. Én nem ajánlom a megvételét.
    Garanciája/ gariztatása miatt is olcsóbb. Hűtéséről nem tudok mit írni , a fent leírt dolgok maradtak meg bennem leginkább.

    Sokkal jobban jársz ha ezek közülválasztasz : Legjobb hűtésű , halkságú kártyák : gainward phoenix , palit super jetstream és a palit gamerock, msi gaming x és KFA2 :D

    zotac amp extreme - méretét nézd meg brutális ,bazi nagy kártya hosszra és súlyra is

    - 26120 hozzászólásomba benne van minden

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz salvation #26288 üzenetére

    Szia ! :)

    Köszönöm az egyettértést Karesz ! :R

    Visszatérve 10th Doctor-nak :

    Msi Gaming X+ az a legújabb kiadás , talán " refresh példányok közé " tarozik és emelt órajellelel. Nem tudom , hogy megérné e a felárat a sima X -es verzióhoz képest, ha be tudod szerezni akkor veheted nyugodt szívvel.
    Lehetséges fel lehet húzni az elődjét is közel azonos órajelre afterburnerben , ezt azonban ne vedd készpénznek .

    Kiegészítésként :

    - Inno3d márkát is kerüld el , nem ajánlott.

    Asus-nál pedig volt valami összeszerelési probléma - hőleadó felület , hőcsövek érintkezésével eléggé elbaltázták - működésbe mennyire okozott problémát azt nem tudom .
    Fórumtárs képeket is rakott be róla , nevére nem emlékszem.

    Melyiket veszed az csakis a te döntésed ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz 10th Doctor #26310 üzenetére

    Szia ! :)

    Be lehet állítani szinte minden játékot. Nem akarom önmagamat ismételni ebben a témában, leírtam már erről a véleményemet.

    Annyit tudok , hogy a ryzen procik 8mag 16szálasak nem jól tuningolhatóak , max 4Ghz amire fel lehet húzni és általában elég magas feszültségérték kell ehhez. A tied 6mag12 szál és ha ezek jobban mennek - nem néztem ennek sehol sem utána - akkor meg felesleges aggódni

    3.8-3-9Ghz-re tudod ezalapján húzni a procit , amivel szerintem elleszel simán a legtöbb játékban a gtx 1080-al. Én nem aggódnék ezen.

    Nem tudom milyen felbontású monitorod van.

    Ha kevésnek érzed valamiért ,akkor használj magasabb felbontást akár dsr-el , mondjuk 1440p-t és máris kevesebb százalékos terhelése lessz a procinak és jobban van terhelve a videókártya - az fog jobban dolgozni.

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák