Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNgabus

    senior tag

    Üdvözlet

    egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok, gyermekem gépével kapcsolatban,

    jelenlegi konfig :

    Gigabyte GA-X58A-UD3R v2 ( Intel Tylersburg X58, Intel Nehalem )
    QuadCore Intel Core i7-930, 3533 MHz (22 x 161)
    3x2 GB Kingston 9905403-140.A00LF DDR3-1333 DDR3 SDRAM
    Ati 5850 1 GB
    600 W Zalman táp
    120 GB Intel SSD

    a mai játékok többsége már el se indul neki, így gondoltam meglepem karácsonyra egy új VGA kártyával, olvasgatva a teszteket fórumokat, egy Palit vagy Gainward 1070 8GB mellett döntöttem, a bolt ahol venni szerettem volna viszont lebeszél róla mondván ebben a gépben úgy se tudná kihasználni, kevés és lassú a RAM, gyenge a CPU, kevés a táp, és még a házba se nagyon férne be ( szerintem igen )

    a kérdéseim azok lennének hogy :

    1. Tényleg kevés ez a konfig a mai játékokhoz ( FHD monitor, FPS játékok, COD, stb. )?

    2. Ha a gép nagyjából elég akkor mi az amit ki kellene cserélnem benne? ( táp? több RAM, stb. )

    A srácok szerint az a legnagyobb baj hogy ezt a gépet nem igazán éri meg fejleszteni mert ebbe az alaplapba már nem jók az új CPU-k, RAM-ok, ami jó bele az meg nem ad lényegi gyorsulást, vagy nem éri meg anyagilag.

    Szerintük adjam el így egybe az egészet ( szerintük kb 100-120 ezer ) és vegyek egy teljesen mai, új konfigot, kb 350-400 ezerért.

    Amit ajánlanak :

    Intel Core i7-6700K 4GHz LGA1151
    ASUS Z170-A ( min 6 sata kell )
    nVidia 1070 8GB
    2x8 GB DDR4 ( 2600-3000 MHz )
    FSP vagy EVGA 800 W táp
    közepes torony ház
    hűtők, kábelek, stb.

    az előző gép is hasonló árfekvés volt vagy 6-7 éve talán, és ha belevágok vmi újba akkor megint olyat szeretnék ami szintén kibír jó pár évet,

    Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat és segítséget.

  • HUNgabus

    senior tag

    Köszönöm Mindenkinek a segítséget.

    Ha jól látomás helyzetet akkor ktg hatékonyság szempontjából jobban járok ha veszek egy 1070 kártyát, és megy ami megy. A monitor a gyereknek csak Fhd és max 60hz, vagy 10 éves Fujitsu-Siemens.
    Jövőre kapna majd vmi normálisabb 1440p 144hz gamer monitor, vagyis addig bőven elég a mostani konfig.

    Majd akkor ha abban a felbontásban nem mennek a játékok akkor már megéri a fejlesztés, ami full gép cserét jelent, de a vga már maradhat. RAM-ot nem vennék már ebbe a gépbe, mivel azokat nem tudnám felhasználni a következőben. 3-6 hónapra meg bukta anyagilag az új cucc.

    Mégegyszer köszi Mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz pyxystyx #17498 üzenetére

    Koszi az infokat. Akkor szerintem ez lesz. Max ha nem kell most (nagyon) sokat kiadni a gepre lehet 1080 lesz belole ha ki tudok fogni vmi akciosat igy karacsony fele. (max 200 ezer)

    Jatekok amikkel jatszik azok a nevesebb FPS darabok. COD, MOH, Crysis, Metro, Sniper Elite, neha egy kis NFS.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    megszületett volna a döntés családilag, szerintem sikerült okos kompromisszumot kötni ár/érték/sebesség arányban, hála nektek, köszönöm

    xxx.arukereso.hu/videokartya-c3142/fn:termekek-osszehasonlitasa:gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gddr5-256bit-pcie-gv-n1070g1-gaming-8gd-p340612312,gainward-geforce-gtx-1070-phoenix-gs-8gb-gddr5-256bit-pcie-426018336-3682-p340612304,palit-geforce-gtx-1070-super-jetstream-8gb-gddr5-256bit-pcie-ne51070s15p2-1041j-p341692076,msi-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-256bit-pcie-gtx-1070-armor-8g-oc-p340558626/

    ezek lennének a kiszemelt kártyák, sokan dicsértétek a Gainwardot hogy az egyik leghalkabb és jól összerakott kártya, eddig csak asus volt meg gigabyte, remélem beválik ez is

    vagy tud vki jobbat? hasonló árban ? ( 150 ezer körül )

    nem annyira a teljesítmény, inkább a megbízhatóság és üzemi zaj ami mérvadó, tuningolni nem akarjuk,

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz Siszibatya #17548 üzenetére

    Kicsit sok felé oszlik a figyelmem, és nincs időm mindig mindenre figyelni, válaszolni.

    Köszönöm a segítséget, hétvégén berendelek egy Gainward 1070 meg 3*4 GB RAM-ot. Kártya elfér elég nagy a ház, a régi 5850 se volt kis kártya. Darabig szerintem jó lesz így is az FHD-hoz. Majd ha meglesz a monitor csere visszatérünk a gép csere kérdéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • HUNgabus

    senior tag

    üdvözlet és BÚÉK Mindenkinek

    Pár hete kértem segítséget egy 1070 kártya beszerzése kapcsán ( fontos szempont volt milyen csendes ), sokan ajánlottátok a Palit, Zotac, Gainward kártyáit. Akkor meg is rendeltem de nem tudták beszerezni karácsonyig így elálltam a vételtől, ost meg inkább a teljes gépcsere mellett döntöttem.

    A kérdésem az lenne hogy a proci-vga-monitor hármasból játékra kihegyezve mit érdemes venni a 1070 mellé, hogy egyik se legyen "kevés" a többihez. Az ár is fontos tényező lenne, nem akarok "gagyit vagy gyengét" venni, de mivel minden kell ( ház, táp, ram, monitor, stb, ) így könnyen 500 ezer felett találtam magam.

    1. Tudom hogy legjobb ár/érték arány lenne egy i7-6700K ( 105.000.- )
    Viszont egy i5-6500 ( 62.000.- ) se gyenge kérdés hogy képes e kiszolgálni a 1070-est.
    Mi lenne a minimum amivel pariban van?

    2. Monitorban szeretnék szintet lépni az FHD-ról 1440-re. Kell nekem a G-Sync? Vagy parasztvakítás?
    TN gyors 1ms válaszidővel vagy inkább IPS nagyobb késleltetéssel?

    Összefoglalva a lényeget:

    Egy 1070 kártyához keresném a hozzáillő legolcsóbb procit és 1440p monitort.

    Lehet hogy más is volt / van hasonló helyzetben így talán másoknak is segítség lehet a hozzáértők válasza.

    Köszönöm előre is Mindenkinek a segítséget.

  • HUNgabus

    senior tag

    válasz rottenbull #19081 üzenetére

    csak offline, munka, film néha és játék,
    eddig egy IPS FHD volt/van azt cserélném le

    rottenbull - válasz:

    megnéztem de ott csak a 6600k és 6700k van benne, ezért kérdezném hátha van vkinek ezektől eltérő procija hogy mik a tapasztalatok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák