Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Hunnia #2567 üzenetére

    A 400ezres alkatrészhalom mellé vásárolj még 100K-ért legális szoftvert és fizess meg egy szakembert 50K-ért.

    Szerintem ez is járható út, ha csak elégedett akarsz lenni.

  • ImI87

    őstag

    válasz Hunnia #2567 üzenetére

    Nem, nem ezt mondtam.........
    Csak ne legyél türelmetlen, és próbálj meg minden lehetőséget megnézni. A gondok 90%-ban user error miatt vannak, és néha a megoldás anyira az orrunk előtt van, hogy azért nem vesszük észre.
    Tény, hogy előfordulnak megmagyarázhatalan dolgok, meg anomáliák, de szerencsére csak ritkán. A te gépednél viszont túl sok érdekesség van, és ez már szinte hihetetlen. :U

    EVGA GTX295 Backplate:

    Tehát ma végre megjött, izgatott voltam, hogy érdemes volt-e kiadni érte "egy rakás" pénzt (8K). Csomagolás profi, maximálisan biztonságos. Maga a cucc igényes, sehol egy karc, vagy sorja, szép szálcsiszolt aluminium. Járnak hozzá csavarok, meg persze egy husos hővezető lapka, ami szivacsos jellegű. Szerelés sima ügy, csak kell hozzá egy nagyon pici csillagcsavarhúzó. Szerencsére a haveromnak van ilyen készlete, nélküle nem sikerült volna. :) Szépen illeszkedik a kártyára, mindenhol vannak rajta "távtartó púpok" is, és az egész Backplate lyukacsos. Jól mutat rajta, szebben néz ki így a kari (szerintem), mint a csupasz nyák-kal. Ami fontos, hogy a Backplate miatt a kari hízik kb 3mm-t, mert ugye nem közvetlenül a nyák-ra jön rá, hanem lesz közte 1-1,5mm. És a csavarok lukjai is süllyesztve vannak.
    Felszerelés előtt teszteltem 30 perc teljesen idle, és 10 perc 1920*1200 Furmark Stability Test-tel terhelve. 6 perc után teljesen beállt a hőmérséklet, de még hagytam rá pátr percet.
    Felszerelés után is direkt ugyanolyan körülményeket hagytam, azonos szobahőmérséklet, minden venti ugyanolyan fordulaton, ugyanúgy zárt ház, stb..... A kártya ventivezérlését sem piszkáltam, teljesen automatikusan szabályozta saját magát.

    És akkor a lényeg:
    egyetlen árva fok eltérés sincs, ugyanolyan hőfokokat kaptam. :W :O :(((

    Holnap még megpróbálok kicsit húzni a csavarokon, mert nem téptem meg őket, csak érzéssel húztam meg. Lehet, hogy kicsit kevéslett nekik. Vagy csak szimplán a marketing áldozata lettem. :DDD :B

    Mindegy, legalább faszán néz ki, meg védi is a kártyát, de egyenlőre a hőfokokon nem segített semmit. :( Hangsúlyozom, nincs semmi gond a hőfokokkal, a legdúrvább játék alatt sem melegedett túl, 100 fokon is hibátlanul ment órákig. Csakhát örültem volna, ha legalább 5-6 fokot nyerek ezzel a "csodahátlap"-pal. :((

    Mindjárt teszek fel képeket is. Kicsit szarok, mert csak telefonos, meg én sem vagyok fotóművész, de alaposan körbefényképeztem a karit is, meg a Backplate-et is. Pár perc, és feltöltöm Picasa-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák