Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pappi77

    csendes tag

    Hmm egyvalamit nem értek , és lehet én vagyok a korlátolt . De én úgyérzem hogy egyre inkább elszalad a paci a hardvergyártókkal és fejlesztőkkel . Először is , egyre másra magyarázzák, hogy a kisebb csíkszélességű technológia gyorsabb kisebb fogyasztású és olcsóbb magok létrehozását teszi lehetővé. Ennek ellenére minden drágul és minden egyre több energiát fogyaszt.

    Igen tudom nem kell mindent kézpénznek venni és el vannak túlozva a tápegység igényei is az új kártyáknak de azért mégis , most már egy 300W-os mezei táp igen csak kezd soványka lenni ugyebár egy mai rendszerhez. Tudom a mostani 450 és 500W-os tápok nem olyan vészesek közepesen jó minőségü termékeket viszonylag jó áron meg is lehet kapni, ám a tendencia az hogy növekednek az energia igények. Amit mi sem bizonyít jobban hogy már rég nem elég az az energia amit a pci express sinen keresztül kap a kártya és nem egy hanem két tápcsatlakozó szükséges a fennmaradó energiamennyiség biztosításához.

    Tisztában vagyok azzal is hogy a mostani G80 magmérete hatalmas, és ez nincs igazán jó hatással sem a kihozatalra és ebből kifolyólag az árára sem.

    No tulajdonképpen csak az a kínom hogy, annó egy csúcs videó kártya alig karcolta az 50K-t
    ma meg már lassan oda jutunk hogy ez az árcédula felkúszik a 200K-s érték fölé ami engem zavar, nem kicsit hanem nagyon. Remélem ez a dolog csak a mostani téli hónapokra lesz jellemző és konszolidálódni fognak az árak picit . de azért elég csak a memória árait figyelni és az ember arcán eltorzulnak a vonások. Sajnos az alaplapoknál is az a tendencia mint a VGA-k esetében. Annó egy combosabb Asus is kb bruttó 40K körül volt , most meg már 70-80K ? És nem szerverlapról beszélünk. Szóval szerintem kezd ez az egész az irrealitás irányába tolódni .

    Ennyit akartam mondani, kérem kaccsolja ki .

    Flame ON :)

Aktív témák