Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz deuscreator #5691 üzenetére

    Le a kalappal az eredmények előtt, nem semmi! Ha a tuning%-ot (pl 700 vs 575MHz, 20%) nézzük, jó 200 ponttal fölötte vagy a notebookcheck-es eredményeknek.

    Nálam is új ló nyerít az istállóban egy K3000M személyében, el fogom kezdeni tuningolgatni. Mivel lenne érdemesebb? MSI afterburner vagy EVGA precision?

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #5978 üzenetére

    Szerencsésen vásároltál anno a 680m-mel (ahogy én is asztaliba anno ezzel a szériával első 28nm-esek), mert nagyon jól sikerültek, és azóta nem történt kimondottan egetrengető erősödés videókártya fronton sem, hiszen 3 év alatt tudták csak duplázni a teljesítményt.

    A 960m-et nem is ajánlom senkinek gamer laptopba, 970m legyen a minimum, de minimális felárral már 980m-es gépet kapni (430ért), ami 2xer akkora teljesítményt tud a 680m-nél, és el is érkeztünk az újonnan drága cuccok nehéz eladhatóságához, legalábbis annak, aki ért hozzá.

    Szégyellem beismerni, de anno vettem 800ezer Ft-ért gamer laptopot. Tudod mi lett vele? Lejárt 3 évesen a garanciája (addig is legalább 2-2,5 hónapot állt össz-vissz szervízben), majd 4,5-5 évesen behalt az alaplap és ment a kukába (már az aktuális ereje sem indokolta, hogy érdemes legyen megjavíttatni, annyira elavulttá vált, de ennyiből jobb most, kevésbé halad a technika), és ugyanúgy tégla méretű és súlyú akksija volt, maga a laptop is volt vagy 5-6kg, de lan-okon jól jött a hordozhatóság és az anti-áramszünet képessége :DDD

    Ha fogsz egy balekot, aki megveszi, váljon egészségére, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy 2-3 év múlva kuka lesz a gép, a reális ára most inkább max 215-250 lenne szerintem, de lehet még az is túlzás.

    Én személy szerint 310 helyett inkább 430ért vennék egy 2xer erősebb teljesítményű, friss akksis (az sem 2 fillér ezekhez...), magyar billentyűzetes, és 2 év garanciás laptopot.

    Sok sikert az eladáshoz. (Én mindenképpen drágállom, de foghatsz balekot.)

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #5980 üzenetére

    Az is balek, aki gamer laptop alatt 960m-et ért (270k-tól), holott 970m-től indul a téma 390ezer Ft-tól, ami 30%-kal erősebb a 680m-nél, és 3szor erősebb a 960m-nél... a gép ára mégis csak 45%-kal több.

    Nem mondom, hogy vennék, de ha szükségem lenne gamer laptopra, akkor inkább 430k-tól indul a buli.

    Tény és való, hogy mostani szériából nincs a 680m környékére belőve egy kártya sem (csak nvidiát nézem, amd többszörösen leszerepelt nálam támogatásügyileg), de ha lenne, akkor pont olyan ársávban lenne, amennyiért árulod a gépet, DE ez egy 2 éves használt gép, amire már nincs garancia, a billentyűzete sem magyar (van akit zavar), és saját bőrömön és 1-2 ismerősnél is tapasztaltam, hogy lejárt a gari, és legtöbb esetben már nem tartott sokáig az öröm. Használt elektronikai cikkek esetén jó ha 2/3 árral számolhatsz, ki is jön a reálisnak tartott 215, amiért tényleg megéri, nagyon-nagyon max 250, de akkor meg megint ha matekozok a teljesítménnyel, akkor 250k kontra 430k a dupla teljesítményért, használt-kontra új 2 év garival, máris csak 215 alatt venném meg, ha megvenném.

    Az a baj, hogy a 310es irányár akkor lenne nagyjából oké, ha új gép lenne, de használt, úgyhogy vedd a 2/3-át, és akkor piacképes. Aki ennél többért megveszi, az igenis balek, vagy csak épp nem volt 430k-ja és nagyon kellett a gép neki.

    Fórumon vagyunk, tapasztalatot osztottam meg, és véleményt mondtam, nem kell besérülni.

    Ha annyira moduláris a laptop, akkor tegyél bele egy gtx 980m-et, mert a mostani laptop procik semmivel sem erősebbek, és máris van egy aktuális 430as kaliberű géped, de kétlem hogy menne a dolog, de még ha menne is, biztos olyan 200k körüli összegért adnák hozzá a kártyát :D
    A laptopok sajnos lényegében fejleszthetetlenek. SSD-sítésen, és esetleges több memória belepakolásán kívül 99%-ban nem lehet többet tenni. Azért írok 99%-ot, mert anno mintha olvastam volna vmit, hogy dvd író helyére lehet betenni videókártyát, és így lehet egy ideig cserélgetni gondolom horror áron, már ha ebből lett tényleg vmi.

    Nálam azért lett kuka, mert intel pentium 660 3.6ghz volt, ami még 1magos, ill. geforce go 6800 ultra, ami gyengusz volt már 2 év után, és teljesen értelmetlen lett volna bármit is cserélni, mert ez a 2005ös laptop már 2007ben is csak low grafikán futtatta a játékokat. 2009ig szenvedtem vele, mire végre lett asztalim, majd 1 évre rá be is halt a laptop, pedig akkor már csak neteztek rajta, semmi játék...

    Ma már más világ van, a 2009es asztalim a mai napig bírja a strapát kisebb fejlesztésekkel, ugyanez igaz a 2011-12ben vásárolt laptopokra is, legalábbis full hd videót már akadásmentesen játsszák le :DDD , és még úgy-ahogy elfut rajtuk 1-2 játék, ami a mostani 200ezer alatti új laptopoknál is ugyanúgy menne.

    Régen 3 évente kellett gépet cserélni, egy ideje pedig már ez inkább 6+ év.

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #5983 üzenetére

    ;)

    Inkább mesélj mi lesz helyette, engem úgy sem érint hálistennek a gamer laptopra kényszerülés. Anno koliba is inkább bevittem egy asztalit :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #5985 üzenetére

    Hát a laptop procik lényegében nem fejlődtek a mostanidhoz képest, és ssd-d eddig is volt, de gondolom te is rájöttél, hogy szűköske a 120gb, nekem legalábbis gyakran kell törölgetnem, és most pl. egy gta 5 mellé nem fér el kb. semmi (még jó h ár/érték arányban most már a 240gb-osak jobbak), ha pedig winyóra rakom, oda a sebességelőny. Ramokból 8gb alapvetően elég, nem hiszem, hogy 16gb többet érne, max a zeneprogidhoz jöhet jól talán.
    Csak a videókártyák fejlődtek a mostani konfigodhoz képest. A 970m 1,5xer, a 980m 2xer lenne erősebb, de minden más tekintetben ugyanott lennél.

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #5987 üzenetére

    Ha nagyon kell a teljesítmény és hordozhatóság is, akkor mini itx-es pc-t kéne venned, ami kis minihűtőszekrény méretű. Létezik olyan, amibe belemegy egy mostani csúcs kártya is, és akkor belepakolhatsz egy mostani 430ezres laptophoz képest 2xeres teljesítményt pl. ebbe.
    Pár hónapja kalkuláltam magamnak ilyet, vhol félúton van sima asztali gép és laptop között az ára, legalábbis ez rémlik.
    Tehát viszel egy ilyen hordozható dobozt + monitor + bill. és egér :DDD
    Csak ez tud több teljesítményt nyújtani, közben sokkalta könnyebben hurcolászható, mint egy sima asztali gép, persze a laptop verhetetlen ezen a téren, a kis tenyérnyi méretű gépek pedig per pillanat egy 970m szintjét tudják, de akkor is kell monitor és társai, és simán ugyanannyiért árulják, mint egy laptopot.

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #6019 üzenetére

    Hali!

    Grat a laptophoz. Nem hinném, h sokaknak lenne ilyesmije, szerintem keresgélj külföldi honlapokon, de ott sem biztos h menni fog nálad az, ami másoknál, mert ugye mindig minden kicsit más, én asztali vga-m sem bírta azt az órajelet, amit a guru3d-sek tudtak kihozni belőle, hiába ugyanazok a beállítások.

    Még ami érdekes lehet, és leginkább ez az, amiért írok, hogy ezen a másik prohardveres topicon olvasgathatsz, kérdezősködhetsz majd akkor, ha már gyenge lesz a mostani videókártyád. Konkrétan erre gondoltam, ami iránt érdemes lehet kérdezősködni.
    Azt remélem tudod, hogy a gtx 970m-esed egy asztali 50ezer Ft-os gtx 950 teljesítményét tudja, ami a belépőszint teteje, középszint alja kb., DE nem akarlak elkeseríteni (én vettem anno 800k-ért akkori legerősebb gamer laptopot és 2 év után minden csak lowon és akadozva ment már csak rajta, igaz akkoriban gyorsabban haladt a technika mint ma), és ha tényleg kell neked ez a gamer laptop vonal az élethelyzeted miatt, akkor később ha már gyengének érzed és nem szeretnél megint százezreket költeni, akkor simán felfejlesztheted ezzel a trükkel a laptopodat.
    Az asztali gtx 960as (60k) ugyanazt tudja, mint a gtx 980m, tehát kb. asztali 970-estől felfele lesz érdemes nézelődni, illetve majd csak 2-3 év múlva, addigra gondolom ez a technika is jobban kiforrja magát.

    Én sem értek hozzá, egyáltalán nem volt hozzá tapasztalatom, de a lényeg az lenne ahogy olvastam, hogy wifi modulodat kiszeded (ha kell a wifi, akkor veszel egy usb-set), helyére berakod ezt a fekete kábeles cumót, ez belemegy a videókártyadokkolóba. Erre ráteszel egy igazi asztali videókártyát ami max 8 tűs lehet talán, és még veszel egy asztali gépbe való tápegységet kb 15k-ért, amivel áramot adsz a videókártyának, és akkor a végén vagy külső monitorra küldöd a képet, vagy vissza a laptop képernyőjére (elvileg ezt is lehet).

    A processzorod igazi 4magos, úgyhogy még a gtx 980 ti (240k talán) videókártyával sem lenne baja a gépednek, ami azt jelenti, hogy a tendenciák alapján 3-4 év múlva 60k körül tudsz majd venni ugyanilyen teljesítményű kártyát. (lásd gtx 680 2012 márciusban jött ki 140k, akkori csúcs kártya, majd most 2015 januárban a gtx 960as 60-70k ugyanazt tudja, csak 120W-on nem 180W-on).

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz deuscreator #6019 üzenetére

    Én egy quadrót nyúztam anno 88fokig, semmi baja nem lett tőle, sztem addig elengedheted.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák